| VivianKorea a întrebat:

Ce parere aveti depsre IQ-ul 92? vreau explicatie stintifica

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Am găsit pe www.scritube.com o interpretare de IQ:
INTERPRETAREA IQ:
- peste 140 - inteligentã deosebit de ridicatã
- între 130 si 140- inteligentã foarte ridicatã
- între 110 si 130 - inteligentã ridicatã
- între 90 si 110 - inteligentã medie
- între 80 si 90- inteligentã scazutã
- între 70 si 80- inteligentã foarte scazutã
- între 50 si 70- debilitate mintalã
- între 25 si 50 - imbecilitate
- sub 25- idiotenie.
„Bineînteles, aceste date sunt numai orientative. Diagnostice de tipul: debilitate mintalã, imbecilitate si idiotie nu se stabilesc definitiv numai pe baza testelor de inteligentã, ci existã nenumãrate si complexe criterii. În nici un caz nu avem voie sã punem semnul egal între debilitate mintalã si o lipsã a inteligentei orientându-ne numai dupã rezultatele testelor IQ. Ca argument stã faptul cã testele de inteligentã fãcute cu pacientii unei clinici de psihiatrie au depistat pacienti cu IQ peste 125. "
Baftă!