| IonutYac a întrebat:

Ce parere aveti despre acest joc Pokemon GO?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
O parere foarte proasta, iar Romanul nostru se prosteste...
O prostie de joc si o mare pierdere de timp!
O zi buna happy

| darrio2007 a răspuns:

O nebuneala de catva timp cu Pokemonul ăsta. Chiar suntem ca oile? Una merge intr-o parte si restul dupa ea?

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa ai o doaga lipsa ca sa alergi dupa pokemoni ca dupa cai verzi pe pereti.
Am citit de curand despre unul dus rau cu capul, din Noua Zeelanda, care si-a dat demisia de la munca, sa alerge dupa pokemoni prin lume.

| Drimmero a răspuns:

Efectul de turma si-a spus cuvantul in legatura cu adunarea pokemonilor!

| Fatamuntilor a răspuns:

Un joc ca oricare altul care isi va pierde interesul in timp!
Ne-am obisnuit noi ca oameni sa-i judecam pe cei care NU sunt asemeni noua, care NU se incadreza in standardele impuse de societate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un joc ca toate celelalte, care nu a avut noroc sa devina popular, a fost gandit astfel incat sa prinda.
Se bazeaza pe nostalgia celor care au crescut uitandu-se la serialul Pokemon cand erau mici.
Asta nu a fost nici pe departe primul joc in care trebuie sa te deplasezi cu telefonul in mana, pentru cei care nu stiau lucrul asta.Au existat multe altele, au fost jucate de mii de oameni.Si stiti ceva? Pana atunci nimeni nu a avut o problema cu jocurile de genul asta. Daca intrebai pe cineva ce parere are de jocurile de tip realitate augmentata,te intreba daca ai baut ceva,ce il intereseaza pe el.Ei,acum toti trebuie sa aiba o parere,inclusiv babutele si preotii.
E un joc la moda,ca orice lucru la moda,cum a fost la moda jocul de tip rebus,cum a fost la moda Flappy Bird,cum a fost la moda poza cu rochia albastra cu negru sau alba cu galben cum a fost la moda videoclipul cu barbatul ala muscat de picior care striga,,Ba cristi''.O moda care s-a inchieat,mai putin la noi deoarece a ajuns mai tarziu.
Mai grav mi se pare cum oamenii ii jignesc pe cei care joaca,unii ii fac prosti, nebuni pe altii, dar asta nu e vina jocului, astea sunt doar frustrariile voastre.
Stiti ce alte incidente se mai petrec in afara de impiedicarea de o balustrada? Incidente in care redusi mintali se iau de cei care joaca si chiar vor sa le sparga telefoanele, asta vi se pare mai normal?
Daca jocul te tine in casa, pe scaun, jocul e rau, daca jocul te obliga sa te misti, e rau, ca poate te loveste o masina.Fiecare sa faca ce vrea si ce-i face placere.
Eu nu joc jocul asta deoarece telefonul nu-mi permite, si in mod clar nu imi voi cumpara un telefon nou doar pentru un joc.