| Jojiza a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii in zodia taur?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sufletisti si in acelasi timp incapatanati

| CoquineNoire a răspuns:

Am vorbit odata cu un tip din zodia taur...incepuse sa se ia de zodia mea.
l-am dat in mortii ma -si.

| OnuOnulică a răspuns:

Destul de incapatanat laughing

| ElenaSA a răspuns:

Sunt inflexibili. Daca au un scop e greu sa-i deturnezi. Uneori pot avea izbucniri de furie.Sunt tauri, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza zodia. Pot fi nsite lesinati sau niste macho, chestiile astea nu tin de zodii. Crezi ca cineva are o anumita personalitate doar pentru ca se anste intr-o anumita zi din luna.
Psihicul uman e influentat de mediul social nu de un rahat de zodiac.

| SefaTa97 a răspuns:

Incăpăţânaţi, romantici, geloşi(posesivi), tandri, atenţi.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Despre barbatul Taur:

Iubind viata, barbatul Taur iubeste, bineînteles, si dragostea. Este un tip senzual, foarte fizic, la care dorinta e, probabil, componenta cea mai puternica a temperamentului.

În relatia cu o femeie, sexualitatea e pe primul loc si barbatul Taur va ramâne alaturi de acea femeie cu care se va întelge cel mai bine pe acest plan. S-ar putea spune despre el ca se pricepe sa "cânte" la o femeie ca la un violoncel. Cu fervoare, eficacitate si... gratitudine. Aproape ca îi dispretuieste pe barbatii care nu-si dau silinta pentru a-i oferi unei femei tot ce îsi doreste.

Cu toate ca este recunoscut pentru chibzuinta cu care-si administreaza finantele, barbatul Taur îsi va exterioriza sentimentele nu numai prin vorbe si gesturi, ci si facând daruri, fiindca, dincolo de aparenta lui foarte practica, este, ca orice venusian, un romantic.

Barbatul Taur îsi tine promisiunile. Asta fiindca promite doar daca este sigur ca se poate tine de cuvânt, si este sigur ca se poate tine de cuvânt doar dupa ce a analizat atent situatia.

Din cauza ca are constiinta stabilitatii, arareori barbatul Taur intra sau iese dintr-o relatie. Bineînteles ca poate experimenta deliciile sexului cu foarte multe femei, dar pentru el o "relatie" înseamna ceva cu mult mai serios.

În tinerete, zboara din floare în floare, cu aviditate si curiozitate. Când se decide însa sa-si întemeieze un camin, atunci nu mai glumeste: alege cu grija, fara graba, cântarind avantajele si inconvenientele si hotarându-se abia dupa o matura deliberare.

| anabatr a răspuns:

Nu sunt ceea ce par..asta e clar :) gasesti pe zodiacool.ro mai multe raspunsuri la intrebarea ta. iti las un link https://www. zodiacool.ro/zodiac-european/taur

| Magical a răspuns:

Barbatul din zodia Taur este plin de afectiune, foarte incapatanat, rabdator si extrem de hotarat. El isi va urmari telurile cu determinare, fara sa renunte la ceea ce isi doreste.

Calm -chiar daca uneori exuberant- si tacut, acest barbat este genul de persoana care stie cum sa se descurce in aproape orice situatie. Guvernat, ca si semnul Balantei, de Venus, nativii acestei zodii apreciaza lucrurile fine si isi doresc sa fie inconjurati de cele mai bune si mai de calitate lucruri. Pentru el posesia unui lucru frumos inseamna foarte mult si va fi, pe tot parcursul vietii sale, un colectionar al lucrurilor care ii fac placere. Isi doreste de la partenerele sale aceleasi standarde inalte si gusturi rafinate.

Nativii acestei zodii cauta stabilitatea, atat in ceea ce priveste profesia, cat si in ce priveste casatoria sau relatiile amoroase si locuinta. Nu se adapteaza foarte bine sau foarte rapid schimbarilor si chiar daca pare sa fie un om extrem de rabdator, reactioneaza foarte urat atunci cand este impins pana peste limita suportabilitatii.

Viata alaturi de el nu este una extrem de comoda, pentru ca este un om pentru care discretia inseamna mult si, in plus, un om caruia nu ii este deloc usor sa isi exprime sentimentele. Chiar daca firea lui practica te va face sa crezi ca este complet lipsit de romantism, acest barbat abia astepta sa intalneasca femeia potrivita pentru a-si arata si o latura pe care o tine mai mult ascunsa, latura sa romantica. Este genul de barbat care va incerca sa te cucereasca recurgand la intregul arsenal de seductie: de la cine romantice la cadouri si buchete de flori. Nu trebuie sa te temi ca toate cadourile si atitudinea romantica vor disparea atunci cand veti deveni un cuplu, nu e genul sau sa renunte!

Ai aflat deja ca nativului din Taur nu isi exprima usor sentimentele si te vei bucura sa afli ca prefera sa iti declare dragostea sa cu ajutorul uneor cadouri, pentru ca el considera ca femeia iubita merita sa fie rasfatata!

Ce-si doreste de la o femeie? Si in latura sentimentala a vietii sale Taurul se dovedeste a fi practic: nu-si doreste o aventura sau o femeie pe care sa o aiba alaturi pentru putin timp, ci o femeie care sa ii stea alaturi toata viata. Dar asta numai daca se afla un punct al vietii sale in care isi doreste stabilitate.

Foarte senzual, nativul Taur nu isi poate imagina sexul fara romantism.

Sunt sinceri si nu sunt genul de persoane care sa faca promisiuni pe care nu le vor respecta. Se poate arata, insa, foarte posesiv si gelos si aceasta tendinta a lor poate provoca certuri violente in cuplu.

Daca iti doresti un barbat practic, care sa aduca stabilitatea in viata ta, iubeste un Taur!

| Jokerull4 a răspuns:

Ie foarte bun iti zic eu ca si eu is taur laughing rolling on the floor