| ღViS3CoLoRaT3ღ a întrebat:

Ce parere aveti despre cum se sfarseste vampire knight guility? va place? dc?

Răspuns Câştigător
| AcAd3Leeee a răspuns:

O parere ciudatalaughingImi cam displacelaughing... Ptc aia pleaca da unde pleaca?laughingsezonu 3 apare toamna si eu si banuiesc ca si ceilalti nu mai au rabdare sa astepte

3 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Da, pentru ca au urmat intocmai storyline-ul din manga, asa ca pot sa isi permita sa ma scoata un sezon daca vor.
Si fanii care nu mai pot sa astepte pot citi in continuare manga...duh...la urma-urmei, la ce va asteptati, sincer? Nici mie nu imi place Kuran Kaname, dar ala macar s-a purtat la fel cu ea tot timpul asta si a fost mult mai dispus sa faca sacrificii decat Zero. Pai cum vine asta, doar pentru ca a redevenit vampir inseamna imediat ca Yuuki e monstru? Zero a fost idiotul suprem cand a ridicat pistolul la ea, uitand ca si-a impartit sangele cu el desi ii era frica de vampiri. Adica ala si-a lasat prejudecatile sa ii stea in cale. Evident ca Yuki va pleca cu el. Imi pare rau; desi imi place Zero, timp de 2 serii nu a fost decat sa fie un emo kid de care trebuie toata lumea sa aiba grija, si daca nu era Kuran Kaname bossul lor suprem, l-ar fi papat Aido demult. Go Aido! Chiar si dupa, cand a intrat in asociatia vanatorilor de vampiri, nu s-a schimbat foarte mult. Dar Kaname a devenit cam intolerabil pentru ca a inceput sa omoare lume si a lasat-o pe Yuki ca suporte consecintele si invariabil sa se reapropie de Zero. Macar e Aido de partea ei acumtongue

| ღViS3CoLoRaT3ღ explică:

Sincer sunt cam de acord cu deedee big grin si Artemesia desi ai auzit cum se termina mai bine te uiti,. crede-ma vei fi uimita,adica eu asa am fost. Cel mai mult imi plac animeurile adica cele facute in Japonia: Inuyasha,Kaleido Star, Vampire Knight, Yu Yu Hacusho, Mew mew power si multe altele. Insa cel mai mult ma captivat Vampire Knight,.Nu stiu dc sincer insa povestea celor trei e super...cu evenimente la care nici nu te astepti desigur daca nu iti zice cineva.Yo am aflat de vampire knight de la o prietena si m-am gandit sa ma uit si eu de incercare, ce crezi ca s-a intamplat? dupa primul episod nu m-am putut opri, in 2 zile m-am uitat si la Vampire Knigh si la Vampire Knight Guilty. Parerea mea este ca e cel mai super animetongue inceputul cu zapada alba si cu sangele rosu, intamplarile din ambele sezoane te fac sa indragesti personajele iar finalul in care totul se schimba cand Yuuki pleaca cu Kaname, e o poveste uimitoarebig grin parerea mea

| Artemesia a răspuns:

Nu am văzut încă până la final, dar sincer... povestea e interesantă, dar parcă lipseşte ceva...nu ştiu ce. Nu are acel ceva care mi se pare mie necesar unei poveşti de succes. Fără supărare, dacă s-ar sfârşi cu bine ( ceea ce nu ştiu cum ar trebui în cazul acesta să fie ) chiar mi-ar place. Da, îmi place oarecum, m-am uitat la primul sezon şi am de gând să mă uit şi la cel de-al doilea. A! Încă ceva: cum credeţi că se va termina definitiv ( adică sezonul 3)? Şi cum aţi vrea să se termine sezonul 3? Sunt şi eu curioasă. Ştiu că nu am vazut nici măcar sezonul 2 până la capăt, dar am mai citit pe ici pe colo şi am aflat ce se întâmplă.
Dar nu mă prea încântă finalul...Dar ţie? Cum ţi se pare finalul sezonului 2? Îţi place sau nu?