NOname
| NOname a întrebat:

Ce parere aveti despre decizia Madalinei Manole de a pleca din viata?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nimeni nu poate sti motivul pentru care si-a luat viata. Cred ca a fost o lupta cu ea insasi, cu slabiciunile ei. Uneori, cand ai tot ce-ti doresti, nu sti ce sa faci cu acele daruri. Vrei mai mult si mai mult. Cred ca o vina o au si prietenii, pentru ca s-a vehiculat ca avea foarte multi prieteni si fani, dar care nu si-au dat seama de schimbarea ei. Eu consider ca zambetul si exuberanta ei era o masca care ascundea o suferinta sufleteasca enorma, o neimplinire sufleteasca. Si mai mult, cred ca pierderea primului sot, care a fost pentru ea tata, prieten si sot, a demoralizat-o enorm. Chiar daca ulterior toate dorintele ei s-au implinit, ceva a ramas nerezolvat sau s-a considerat vinovata de ceva. O cauza ar mai fi o depresie post -partum, dar nu cred in acest motiv, intrucat copilul era deja mare si parea fericita ca-l are.Alt motiv ar fi dezamagirea nearatata din familia sa. Nimeni nu stie daca ea era intr-adevar fericita cu sotul actual. Multe femei isi declina fericirea, dar in sufletul lor sunt serbede de acest sentiment. A fost o perfectionista si nu s-a putut impaca cu jumatatile de masura.
Chiar daca un om pare puternic, ca si un boxer sau luptator, inlauntrul lor se ascunde un suflet sensibil si de neinteles. Tocmai de aceea arata ceea ce nu sunt!

Regret ca a luat aceasta decizie, care arata ca a avut curaj si determinare absoluta.Chiar daca era credincioasa, slabiciunile au doborat-o. Dumnezeu s-o ierte!

37 răspunsuri:
| gracekelly a răspuns:

Gestul ei te lasa fara cuvinte. Acum am putea cu totii sa venim si sa o acuzam in fel si chip cum ca nu a avut inima sa isi lase copilul orfan, etc. Dar, nu cred ca suntem in masura niciunul dintre noi sa judecam. Nu avem de unde sa stim ce probleme a avut Madalina. Nici noi, nici presa, care va despica firul in patru la desfarsit.
Trist este faptul ca noi, oamenii nu apreciem o persoana decat dupa ce aceasta nu mai e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o mama nu isi paraseste puiul atat de mic si neajutorat, fara sa se gandeasca ce se va intampla cu el, cine il va creste, cum va trai fara mama lui... Ce drama ascundea sufletul ei, incat a "uitat" sa se intrebe ce se va intampla cu micutul ei, daca ea nu va mai fi? Cat de mult a suferit din dragoste alaturi de Serban, incat desi fericita cu Puiu, nu a putut uita si nu a putut sa se "reconstruiasca"? Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie, a fost o lasa, dar mai ales si-a nenorocit copilul, care nu va trece usor peste o astfel de trauma, poate nu va trece niciodata, si apoi sotul ei care o iubea asa de mult, cum a putut sa le faca asta? avea asa de multi fani, si cate premii, era faimoasa, iubita, avea tot ce si-ar dori o femei ca sa fie implinita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare foarte rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depresia e o boala, care din pacate a atins-o si pe Madalina Manole. Pacat. Nu mi-a venit sa cred cand am auzit aceasta veste devastatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum imi dau seama ca nu trebuia sa se sinucida am trecut si eu prin asta si nu e bine dumnezeu ne-a dat viata el decide cad trebuie sa murim nu noi noi nu avem nici o putere

| watterboy a răspuns:

Daca intr-adevar s-a sinucis pacatul ei, era cunoscuta.
daca a fost altceva asta e.pana la urma cu totii murim odata

| simonam a răspuns:

Eu cvonsider ca nu a pecat de bunavoie si ca a fost ceva inainte, mai ales ca are si un copil