| poechce a întrebat:

Ce părere aveţi despre oraşul Braşov?
Eu fusăi ieri pe-acolo şi am observat că este un oraş superb, în comparaţie cu Bucureşti locuitorii sunt foarte civilizaţi, străzile sunt foarte curate etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După perfectul simplu aş zice că eşti olteancăhee hee

Da şi eu am fost în Braşov, un oraş frumos într-avevăr, deşi cred că tu ai spus deja totul.happy
Mult succes şi zi de zi să ai o zi bună

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place foarte mult Brasovul si imprejurimile, desi sunt din Moldova, ajung acolo de 3-4 ori pe an.

lolita
| lolita a răspuns:

Este unul dintre preferatele mele, si ce mai observasi cand fusasi pe acolo?laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Ti-am vb olteneste deoarece eu sunt olteanca dar nici nu mai stiu sa vb. happy

auran
| auran a răspuns:

Ti-ai si gasit cu ce oras sa faci comparatia?!

| Mwhahahaa a răspuns:

Brasov?
Fara cuvinte...Este unul dintre orasele mele preferate din Romania.happy

:X

| Sylx a răspuns:

Hmm olteanca de-a mea. Ca sa-ti raspund la intrebare, da intr-adevar este un oras in care ai ce vedea. Eu am fost in urma cu citiva ani acolo si am ramas placut impresionat!

| poechce explică:

Eu am vizitat doar centrul vechi, unde mi se pare de vis!

| poechce explică:

Sunt bucureşteancă.
big grinDar îmi place cum sună accentul oltenesc.

Ce să văd?
Tot ce poate fi văzut în ziua de 1 dec., cand mai peste tot îi închis.
laughing Înafară de asta, am stat cca 1h în Piaţa Sfatului. sau ceva de genul, de unde sincer nu-mi venea să mai plec!

| poechce explică:

Păi. Bucureşti. Fiindcă aici locuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi locuiesc in Bucuresti, obisnuiesc sa ma duc duminica sa ma relaxez in centrul vechi al Brasovului. Totul este acolo de vis! Alta lume! Atentie! daca se face imprudenta sa se iasa din " zona " orasul arata ca peste tot, maghernite de blocuri, oameni cu fete ( chipuri! )ciudate, mizerie... Da! Frumos in centru! Atit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. inautru-i vopsit gardu.

| Deea dYdY a răspuns:

Eu stau in brasov si imi iubesc orasul, este locul unde m-am nascut si am crescut si vi-l recomand din tot sufletul!

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Nu stiu cum e bucurestiul dar cu siguranta ca in brasov e frummos i comparatie cu galatiul...