| Autumnleaves7 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care vorbesc cu tine pe facebook si in realitate nu mai zic nimic?

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E mai uşor să spui ce gândeşti din spatele unui monitor.Doar scrii.Sunt persoane care se exprimă mai bine prin intermediul scrisului.Şi o spun fără lipsă de modestie...Şi eu fac parte din categoria acestor persoane.În viaţa reală, m-am izolat de societate şi mi-am pierdut din abilităţile de comunicare.Plus că în viaţa reală poţi vedea reacţiile persoanei de lângă tine.Şi atunci te blochezi.E simplu.Dar în mod normal, dacă ai lângă tine pe cineva care te ajută să te simţi în largul tău, cuvintele curg de la sine.
P.S.Have a nice day!

| pietrean a răspuns:

Faptul ca sunt in spatele unui ecran, le confera mai multa siguranta si incredere in sine.Cand se afla in fata unei persoane, nu mai sunt siguri pe gandurile si gesturile lor, se simt in nesiguranta petru ceea ce gandesc si vorbesc.
Poti sa-i spui timiditate, dar mai mult ca sigur este si pierderea increderii in ei.

| angemon500 a răspuns:

Persoane timide care sufera de anxietate. Sunt rusinuase si doar prin intermediul virtual isi pot face si ei prezenta.