| anonima4all a întrebat:

Ce parere aveti despre petrol si prelucrarea petrolului? va rog sa ma ajutati. am un referat de facut despre petrol si nu stiu ce sa scriu la parere personala si de ce am ales sa facem referat despre acest subiect.ma puteti ajuta? dau fundita...

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dai fundita pentru ca nu stii ce sa scrii la parere personala? Iti dai seama cum suna asta? Ideea temei este sa te documentezi, sa iti formezi o idee despre lumea din jurul tau. Spor la invatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petrolul este extras din pamant si se foloseste la functionarea lampilor, ungerea parului. atat am de spus in privinta petrolului! sper ca raspunsul meu sa nu fie gresit

| infinitii77 a răspuns:

Petrolul este un rau necesar. Cu el ne hranim, cu el ne imbracam, cu ajutorul lui ne deplasam, de fapt viata din ziua de azi inseamna petrol. Grav este ca il si respiram, dar, cum am spus este un rau necesar.