| Cosmin9 a întrebat:

Ce parere aveti despre schimbarile de regiuni geografice in Romania?
Cu ce ajuta populeatia daca vor exista numai 8 judete?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus Cosmine! Sinceră să fiu, la prima vedere părea o idee bună. Dar hei rup-ismul acesta de a face împărțirea teritorială în momente de criză cam bate la ochi. Dacă oamenii ar ști câți bani s-ar duce pe apa sâmbetei pentru aplicarea ei (reorganizări interne, ștampile registre, anteturi noi etc), ce probleme creeză (legate de moșteniri, acte de moștenire, retrocedări terenuri, arhive etc), numărul lucrătorulor din administrația locală nu va scădea, va crește numărul șefuleților, nu ar mai fi de acord. Sunt niște interese meschine susținute de prea puțini iar după mine, modul în care se dorește impunerea reîmpărțirii teritoriale în 8 județe este o măsură abuzivă, ce încală principiile statului de drept.
O zi cu zâmbet să ai, fug la dulceața de căpșuni că o am pe foc!

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu ajuta cu nimic populatia ...defapt va fi un chin pentru noi.fiindca va trebui sa ne schimbam din nou actele! *din banii nostri *
. ajuta numai guvernul. fiindca daca nu vor face schimbarea aceasta, pana in 2012 nu vor mai primi bani europeni pe judete!
...dar pe ei nu ii doare ca nu vom mai primi noi bani,.ii doare ca nu o sa mai avea ce sa fure!
si de asta au facut schimbarea asta!