| andrey2012 a întrebat:

Ce parere aveti despre tratatul "ACTA"? Si cum comentati faptul ca inca odata "dragi nostri alesi" semneaza un asemenea tratat fara sa aduca la cunostinta si celor care vor suporta consecintele, adica noi cei ce i-am ales!

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Stai calm,la noi in Romania nu va avea nici un efect! In primul rand toate isp-urile isi vor pierde clienti,nimeni nu va da bani doar sa stea pe mess! Momentan e doar un mic zvon, cum a fost si legea pirateriei, daca se tinea cont de ea trebuia sa aresteze cel putin 75-80% din Romania! Cand cineva descarca un film, mp3, joc de pe dcc++ sau t0rrent face automat si upload, deci distribuie mai departe...Aici trebuia sa intre in viguare legea pirateriei, dar uite ca nu a fost asabig grin