| Emilyca38 a întrebat:

Ce pot sa vorbesc cu un baiat (de care imi cam place) pe facebook? Noi ne cunoastem foarte bine si suntem si colegi de clasa. Problema e ca mai mereu cand vreau sa vorbesc cu el pe facebook se joaca si doar daca il intereseaza subiectul pe care il abordez uita de jocul lui pe calculator si vorbeste cu mine. La scoala e altfel. La scoala vorbim in continu. Deci cum as putea sa vorbesc cu el si despre ce sa vorbim. Daca imi puteti da si un model de conversatie ar fi si mai bine. Multumesc anticipat! FUNDA... celui care imi spune ce as putea vorbi cu el pe facebook si imi da si un model de conversatie.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-l întrebi ce fel de jocuri joaca. Sa vorbiti despre jocuri video. Da-i exemple de jocuri video si incepeti conversatia.

| HikariAi a răspuns:

Si eu cand eram in liceu ma sunau fetele si cand jucam crede-ma ca spuneam doar da, aha, inteleg. Singura modalitate ca sa-l faci sa vorbeasca cu tine e sa vorbesti cu el despre ceea ce joaca (dar sunt sigur ca asta te-ar plictisi pe tine) in rest poti vorbi doar la scoala cu el sau sa-l scoti afar si sa vorbesti cu el.