| anonim_4396 a întrebat:

Ce preferati dintre bautura energizanta sau cafea? Ce este mai eficient?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apa plata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cafeaua.
bauturile alea pline zahar nu le-am baut niciodata in viata mea

| Celcestietot a răspuns:

Energizantul, pentru ca nu pot suporta cealalta varianta.

| gemeni6226 a răspuns:

Cafea beau zilnic atit pentru gust cit si pentru a ma activa.Bautura energizanta o folosesc doar cand nu mai e cale de iesire si am de depus efort si fara nu pot deoarece sunt constienta de efectul negativ al acesteia.Deci la 3 luni maximum 3 beau adica una pe luna maxim. Daca totusi e sa bei bautura energizanta macar sa bei una care e la sticla sau la flacon de plastic caci nu de mult am citit de efectul devastator al aluminiului asupra organismului ori orice bautura sau bere la doza e in cutie de aluminiu. Pina acum am stiut doar de efectul plasticului asupra organismului(adica orice bautura tinuta in flacon de plastic)dar nu de mult am citit si despre aluminiu.

| Justme1997 a răspuns:

Beau cafea zilnic, energizantul este foarte toxic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cafeaua pentru somn, energizantul pentru oboseala.
Insa prefer cafeaua.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Energizant consum rar, cafea deloc.
Nu știu care e mai eficient.