| Gufiii a întrebat:

Ce profil este mai bun economie sau turism si alimentatie?:d

2 răspunsuri:
| fundrive78 a răspuns:

Depinde ce doresti sa faci mai departe in viata si la ce te ajuta studiile pe care vrei sa le urmezi. Important e sa gandesti in perspectiva si totdeauna alege ce ti-ar placea mai mult sa faci. Asa iti usurezi munca, vei invata mai eficient si mult mai usor fara toceala si prea multe batai de cap si pe mai departe job-ul pentru care te pregatesti, urmand aceste studii, nu ti se va mai parea solicitant pentru ca vei face ceva ce iti place si asta iti creste maxim eficienta. Ca sa te poti hotara mai usor fa o lista cu plusuri si minusuri pentru fiecare si compara-le, vizualizand lista si nu doar gandind-o ar putea sa te ajute sa faci o alegere. Cel mai important e sa fie alegerea ta, facuta de tine si sa reprezinte ceea ce iti doresti tu cu adevarat, astfel eviti dezamagirile, tu esti singura persoana care poate lua o hotarare de o asemenea importanta, altii nu te cunosc la fel de bine si e pacat sa actionezi sub impulsul momentului la sfatul altora si apoi sa regreti. Bafta pe viitor!

| Alexutzu7707 a răspuns:

Economie