| rebela_3712 a întrebat:

Ce reprezinta P. S?
P. S. folosesc, dar nu stiu ce reprezinta

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

P.S., adica "Post Scriptum", in traducere libera - scris dupa, dupa scriere. Se foloseste atunci cind mai ai ceva de spus, dupa ce ai incheiat ceea ce ai scris.

6 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

Înseamnă "post scriptum", e folosit atunci când ai scris ceva și ai uitat să mai adaugi ceva.

| AlexC a răspuns:

PS=Play Staytion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P.S=Apropo. Se foloseste cand uiti sa scrii ceva. P.S. Sper sa primesc funda sau macar un vot... big grinbig grin Sper ca ti-am fost de ajutor.

| georgelu a răspuns:

Post scriptum, pe scurt happy fundita?batting eyelashes

| cornelusababy a răspuns:

P.S. inseamna "pe spate" [p.s.: glumesc!]

| Theea_8516 a răspuns:

Buna! P.S. inseamna Post Scriptum. Se foloseste la sfarsitul unui text daca vrei sa mai adaugi ceva. Sper ca te-am ajutat!