| FlorinCiokan a întrebat:

Ce s-a intamplat la Cernobil? De ce toata lumea vorbeste despre acest loc? Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

A fost un cutremur si a explodat centrala nucleara de acolo, s-au produs mutatii genetice care a provocat dezastre!

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu credeam că există vreun om care știe să scrie și nu știe ce s-a întâmplat la Cernobîl. Oricum, poftim cultură:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Accidentul_nuclear_de_la_Cernob%C3%AEl

| Doub a răspuns:

O făcut pooooooc

| Florentina9210 a răspuns:

S-a produs o explozie la centrala nucleara, la reactorul nr 4. Eu una consider ca, incompetenta celor de acolo au facut sa se intample asta. Am vazut videoclipul in romana, desi tipul i-a spus sefului ca nu se poate apasa pe acel buton, el intr-un fel l-a obligat.
Si la urma cand i-a luat interviu a spus ca dintre centrala si el, doar unul a avut vina.

| aumih16 a răspuns:

A fost al treilea chiar al patrulea accident! din istorie! dupa fukushima hiroshima nagasaki! bietii oameni! li s-a topit carnea pe ei! foarte repede! dupa cateva zile! nu au rezistat saracii! sa ii tina in foliile alea de plastic! in spitale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A explodat centrala nucleară de acolo. E printre cele mai mari dezastre nucleare din istorie.