| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla?
Vine sfarsitul?
Cutremure in Chile, Haiti sute de morti.
Inundatii in Franta, Germania alte sute de morti.
Anul trecut in Italia cutremur... iarasi sute de morti.
In Romania nu mai trebuie nimic, ca si asa suntem morti de mult.
Deci...

12 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Biblia cuvîntul lui Dumnezeu spune că în zilele di urmă adică astea pe care le trăim noi acum, vor fi mari cutremure de pămînt, foamete boli, morți, și încă nu a venit răul ăla mare, numit în Biblie ARMAGHEDON adică războiul lui Dumnezeu cu toată omenirea rea, cînd el Dumnezeu îi va distruge, atunci să vedem noi ce rău va fi în toată lumea pe tot globul, nu doar în Haiti Chile s-au Germania, ci peste tot.De aceea trebuie să face-m voința lui Dumnezeu poate că vom fi salvați din necazul cel mare care în curînd vine.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nimeni nu stie daca si cand va veni sfarsitul, dar cert este ca noi contribuim la dezastrele naturii pentru ca nu o protejam, ci in contiunuare ignoram acest lucru. Cand vom constientiza acest fapt, poate va fi prea tarziu...Am scormonit pamantul pentru a ne fi mai bine (petrol, carbune, diamante, marmura etc), am taiat paduri, avem toti cate o masina sau doua... poluam. Nu ne gandim decat la noi sa ne fie bine! Nu avem timp sa gasim alternative si sa renuntam la placeri care costa!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Asa rau te-a deprimat sa dai martisoare sau e optimismul din fiecare luni? big grin Un cutremur mare n-a fost in Romania cam demult, niciodata nu zice ca mai rau de atat nu se poate!

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

laughing oare ce am facut... poate noi personal nimic, dar uitati-va in jur: eu vad doar oamnei care pur si simplu parca se razbuna pe pamant. Nu stiu ce sa zic, o sa vina si in Romania probabil, dar eu nu cred ca trebuie sa ne pierdem speranta si zic sa ne rugam si sa nu uitam ca acollo sus exista un Doamne'Doamne, nu? Asa e frumos sa ne gandim la ce e mai bine si sa ne traim viata, de exemplu imagineazati ca maine mori (Doamne fereste!) ce ai face in momentul asta? nu te-ai duce sa vorbesti cu toti cunoscuti, cu toti pe care ii iubesti. Asta trebuie sa gandesti mereu, sa iti imaginezi ca traiesti ultima clipa. Parerea mea!

nu conteaza viitorul sau trecutul, conteaza ceea ce faci acum, in prezent. Viitorul este ceea ce vei face pe plan profesional, dar nu ai tu de unde sa stii daca maine te vei imbolnavi, de aceea ce e important este in prezent.

O seara placuta si o primavara fara probleme! Sa fi sanatos:X

| RainDrop a răspuns:

Oamenii-distrug tot
Religie-dracul domina pamantul
nici nu ma mir!
numai ura intre noi, mai mult ar merita animalele sa traiasca!

| BeT a răspuns:

Lumea doreste sa fie in actiune, nu le place linistea asa zic prieteni nostri! Un taifun, un cutremur, poate asa lumea va incepe sa inteleaga cit valoreaza linistea.

| Gipsy a răspuns:

Si eu ma gndesc la acelasi lucru.

Oare de ce s`a suparat Doamne-Doamne asa de rau pe noi? Ce`am facut?

| nirvanacartof a răspuns:

Pai nu prea are ce sa se intample in Romania fiindca:Cutremure sunt in fiecare saptamna aproape(in Chile si in Haiti nu au mai fost de 10 ani), in Bucuresti nu prea are cum sa fie inundatii(logic), poate in 2012 sau oare cine poate stii in afara de Dumnezeu eu cred ca s-a suparat, ne-a lasat mult semne...mai stiti iconita aceia de la Sambata? E acea iconita a plans, mai stiti cand acea femeie a gasit in cartof o cruce? Nimeni nu poate stii cand o sa fie sfarsitul lumii, poate fii chiar si azi poate fii si maine poate peste 100 de ani.Pana atunci multa sanatate si noroc.

| sy46 a răspuns:

N-as pune-o pe baza sfarsitului lumii.
Sunt de parere ca specia umana are proasta impresie ca poate controla totul, si ca el este supremul.Natura continua sa demonstreze contrariul, si toti raman masca si devin disperati asemea unui copil caruia i-ai luat acadeaua din mana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...vine,incet dar sigur.

@Femeie: ce-am facut?:O:O:O wow cred ca glumesti, cum ce am facut? ce n-am facut...la ce viata plina de pacat ducem.ma mir cum de` ne mai rabda atata Dumnezeu pe acest pamant...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se apropie sfarsitul lumii deoarece dumnezeu nu mai poate privi modul in care noi oamenii ne manifestam in societate, ne omoram intre noi, comitem incesturi, furam mintim distrugem totul cu buna stiinta.deci dumnezeu ne-a creat, si tot deu ne termina modul josnic in care traim si in care ne desfasuram vietiile, mai rau decat animalele am ajus. loredana din orsova

| VuVuZeLă a răspuns:

@ Iubesc lamaia, la figurant! CE-AM FACUT?! UITE CE AM FACUT:
1.Numarul credinciosilor SCADE foarte mult
2.Numarul pacatosilor(crimininali, sinucigasi, gay, hoti etc) CRESTE foarte mult
3. Oamenii cred din ce in ce mai putin in Dumnezeu...
4. Oamenii jignesc simbolurile sfinte(Dumnezeu, Iisus Hristos, Fecioara Maria, Sfintii) din ce in ce mai mult...

CU toate astea...cum sa nu se supere pe noi si sa ne dea rau?