| Aberdeen a întrebat:

Ce semnifica pana la urma emoticonul asta "-_-"?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aici, uite ce spune:
" Disappointment can expressed ㅡ_ㅡ "
Ai mai multe modele și explicații, dacă scrii la google, exact așa:
Do U Speak Text? Deciphering Korean Emoticons \(^0^)/

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite o lista, dar fara acele ghilimele.
http://www.symbols-n-emoticons.com/p/facebook-emoticons-list.html
O zi buna sa ai:)

| BiuL a răspuns:

Straight face.

| Ibrahimovic a răspuns:

Hmm, da, seamana putin cu acesta straight face
Semnifica o fata morocanoasa, iritata, enervata usor. Ceva gen. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am rectificat răspunsul, fiindcă linkul dădea eroare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un dictionar al acestor emoticoane laughing Eu il folosesc cu semnificatia unei fete iritate, deranjate poate de subiect. Uneori il pun asa cand ma mira ceva din ce s-a intamplat sau pur si simplu sa stie ca inca sunt aici si vorbesc cu ea.

Sper ca te-am putut ajuta happy

| BMicha3l a răspuns:

straight face

| AndreeaSaZicem a răspuns:

Buna. Emoticonul semnifica o fata putin iritata. Un chip cu o expresie neutra. Este ceva de genul " straight face ". Sper ca te-am ajutat.