| KillMePlease a întrebat:

Ce sfat i-ati da cuiva care se simte trist in majoritatea timpului?
Si care plange incontinuu...
Nu eu...Altcineva...laughing)

33 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa realizeze ca sunt alti oameni mult mai necajiti si cu necazuri mult mai mari ca ale lui...
Sa se bucure de viata/ca este intreg si cu multa incredere va trece peste toate
O zi buna sa aihappy

| Gizăz a răspuns:

Depinde de ce plânge. Fără context nu pot ajuta.

| KillMePlease explică (pentru Gizăz):

Adevarat si asta... laughing

| LoveSleep a răspuns:

"Hai, plânge-ți de milă, bravo, atâta poți."

| AirănMeidăn a răspuns:

"nu mai plange, te iubesc, sunt si voi fi mereu aici pentru tine...MEREU SI PESTE TOT"

Răspuns utilizator avertizat
| Cameliapantiru a răspuns:

Sa-si gaseasca o activitate placuta, un hobby, ceva care sa-l motiveze si sa-l faca sa se simta bine: lectura, timp petrecut cu prietenii, muzica, sport, un animalut de companie de care sa aiba grija, cursuri de teatru/balet/instrument muzical/limbi straine, orice ii place si il ajuta sa depaseasca momentele dificile. Succes si sanatate! O seara faina!

| Mussette a răspuns:

Daca ii trece tristetea prin plans, sa planga. Dar daca asa e mai deprimat, sa incerce sa faca orice altceva. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa isi propuna faptul ca viata nu consta in plans sau in tristete. Da, in fericire sa zicem 90%
Sa-si impuna ca fericirea duce spre tinerete si tristetea spre moarte. Sa-si impuna ca e o persoana puternica.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Uh...Bun sfat. happy

| Gizăz a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă viaţa ar fi fost plină de platitudini imbecile. Scuzaţi pleonasmul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Merss...happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Esti fata?

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Tu ce crezi? smug laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Daca tu nu-i zambesti vietii nici ea nu-ti va zambi tie''- asta e un citat facut de mine. Aplauze!

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

EMOtionant. :'(
Pfff...Dar...Eu ii zambesc de cam juma' de minut si vad ca nu imi zambeste inapoi.crying Chiar ii nesimtita viata aia.laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Asta pentru ca viata nu-i usoara.Se ''imblanzeste'' greu.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Ohh....Nu mi-am dat seama pana acum.sad
Ihh...* nu stiu ce sa zic.*
Da...laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doar de atat esti in stare, boceste in continuare. "as zice

| GhostRider02 a răspuns:

Fa altceva si nu te mai gandi la problemele care te fac sa plangi.

| KillMePlease explică (pentru GhostRider02):

happy ce usor ar fi asa...

| GhostRider02 a răspuns (pentru KillMePlease):

Stiu ar fi dar nu e..asta e

| KillMePlease explică (pentru GhostRider02):

| GhostRider02 a răspuns (pentru KillMePlease):

tongue...

| rocket1204 a răspuns:

Sa mearga la un consult psihologic

| SorinaSuciu a răspuns:

I-as spune sa gaseasca un motiv pentru care sa zambeasca. de exemplu eu zambesc si cand citesc sau cand ma uit la serialhee hee) poti gasi un motiv sau chef de viata in orice, depinde de persoana

| Constantin_Sergiu_1981 a răspuns:

Sa, experimenteze noi moduri de a plange.