| soaitamarius a întrebat:

Ce sunt haterii?

Răspuns Câştigător
| Frankenstein a răspuns:

Un "hater" e o persoana care uraste pe toata lumea, care ii critica pe toti si se crede mai bun decat toti.

5 răspunsuri:
| Zoxxx a răspuns:

Haterii sunt acele persoane care nu pot ajunge ceea ce esti tu. Sunt acele persoane care, intr-un fel sau altul, te urasc. Sunt acele persoane care, indiferent de varsta/sex/etc, te vor denigra. Haters gonna hate.

| KevinAnthony a răspuns:

Acele persoane care îşi exprimă sentimente intense de ură sau de ciudă, atunci când motivul pentru care aceasta este percepută ca fiind nerezonabilă sau falsă.

| AwGenetix a răspuns:

Acum depinde de context. daca apari online in fata oamenilor si ei te judecat, repede spui ca sunt hateri. dar pana la urma cand te expui public asta ceri, parerea unora. in general hater este definitia la oricine nu te place, si da...sunt mai multi idioti decat hateri pe lume. a, era sa uit ceva. avem termeni in romana, daca tot.

| darkblueana a răspuns:

Iti dau traducerea din dex:HATÉRIA s. f. Reptilă cu corpul și capul acoperite cu solzi cornoși, care trăiește în Noua Zeelandă în vizuini și duce o viață nocturnă. [ < fr. hattéria, în DO hatteria].

| PaulikeeeeewwEEEEE a răspuns:

Novicii cred că haterul e acea persoană care nu este de acord cu cineva. Este o definiţie simplistă, de începător. De fapt, haterul e mai mult de atât.

Haterul e acea persoană realizată financiar şi sufleteşte, mult mai deşteaptă şi apreciată decât cel pe care îl înjură, care se bucură de un salariu mare, un loc de parcare asigurat, aprecierea colegilor şi şefilor, recunoştinţă în domeniul în care activează, care are o maşină mai luxoasă care consumă mai puţin, o prietenă mai frumoasă, un talent mai mare, o informaţie mai rapidă şi alte zeci de chestii mai bune şi mai frumoase decât cel pe care îl înjură/hatereşte.