| Thecurious a întrebat:

Ce tara detine cele mai eficiente servicii secrete?
O profesoara ne vorbea despre serviciile secrete britanice. Intr-adevar, ele au avut un rol important in al doilea razboi mondial. Nu sunt mai prejos, evident, nici CIA, serviciile rusesti sau israeliene.
Ce parere aveti?
Eu doar am auzit despre ele. Poate cineva are sau a avut relatii cu agenti din cadrul acestui tip de servicii si ne poate impartasi si noua cate ceva.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Americanii au cele mai mari secretisme urmati de rusi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am avut eu printr-un prieten acum 40 de ani care făcea parte din serviciul Tratatului de la Varșovia, adică Rusia. Acționau pe teritoriul României și nu dădeau socoteală la nimeni aici. Eficiența lor o poți vedea în nuvelele mele din seria Maiorul Dorin și din felul în care s-a desfășurat revoluția română din 1989. Astfel știam încă din anul 1980 cum va sfârși Ceaușescu și ce se va întâmpla pe urmă în linii mari cu schimbarea regimului. Dar nu am crezut până nu s-a întâmplat.
http://bit.ly/2MZ1aZ4 http://bit.ly/2xK1SUi

| Celcestietot a răspuns:

Cred că Rusia.

| FreddieM a răspuns:

Nu vom sti care sunt cele mai eficiente. Sunt,, secrete".winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Israel