| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place mai mult:sa oferiti sau sa primiti cadouri?happy De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ofer, si sa fac in asa fel incat sa fie ceva deosebit, nu scump, ci ceva din suflet este mult mai valoros, si.imi place sa primesc flori, de orice fel:de camp, gradina sera... daca sunt daruite din tot sufletul...gestul conteaza, nu valoarea cadoului!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa ofer cadouri personalizate.Cumpar ceva de care sunt absolut ca o sa ii placa persoanei respectiva si cand ajung acasa imi dau seama ca trebuie sa ii mai fac ceva, ca e prea banal.In 60% dintre cazuri iese colosala "transformarea"hee hee
Imi place sa primesc cadouri de la persoanele care imi stiu gusturilebig grin

| Bacemi a răspuns:

Imi place sa primesc dar numai daca vad ca e un cadou dragut in sensul ca e dat din suflet. Imi place si sa daruiesc persoanelor dragi si sa vad fericirea pe chipul lor.

| Pisiii :x a răspuns:

Sa primesc si asta isi doresc toti doar ca fac acum pe binevoitoriiwinking

| c0rn3l1uss a răspuns:

Sa primesc, pentru ca nu imi place sa dau laughing)

Vad ca toti va tineti tari ca va place sa oferiti cadouri.

Va astept si pe la minee big grin

| DonGiovanni a răspuns:

Sa primesc, ca iau pomana si pe criza asta te doare mana sa dai.

| Anto97 a răspuns:

Sa ofer deoarece imi place cand vad bucuria si recunostinta in ochii oamenilor.atunci cand imi multumesc atat de fericiti pentru cadou este un sentiment unic. dar si sa primesc imi place. oricum, gestul conteaza, ca s-a gandit si la tine happy

| Doa'Do a răspuns:

Sa ofer.Cred ca oricine se simte mai bine cand vede pe fata celuilalt bucuria si placerea de a deschide un cadou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ofer, pentru ca de fiecare data cand primes simt ca l-am primit cumva din obligatie adica doar ca e o zi mai deosebita in care "se cere sa dai cadouri", din cauza aceasta nici nu-mi place sa-mi tin ziuabig grinprefer sa am o zi de nastere in care sa fiu cu cei dragi dar fara sa primesc cadouri(desi totusi primesc ceva), eu consider ca prin faptul ca ei stau alaturi de mine imi arata ca ei tin la mine si nu trebuie sa o faca printr-un cadoutongue... Dragostea se arata atunci cand dai din timpul tau cuiva, nu cand dai din banii tai pentru un cadou big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei eu ofer. imi place sa fiu originala. mi-as dori ca cei din jurul meu sa aiba si ei imaginatia mea laughing