| patricCia a întrebat:

Chiar n-am nici cea mai mica idee la ce categorie sa pun intrebarea asta, dar in fine laughing. Deci, care-i treaba cu fantomele? Toata lumea zice ca nu exista, dar cum de sunt amintite si in religie? Din moment ce credem tot ce se spune in religie n-ar trebui sa credem si in spirite, fantome etc? L-am intrebat pe profesoru' meu de religie si toata ora s-a apucat sa ne povesteasca care este diferenta intre suflet si viata sau ceva de genu' si pe cand sa ne spuna mai amanuntit despre fantome s-a sunat rolling eyes ( cred ca e prima data cand ma nu ma bucur ca s-a sunat laughing ), dar mi-a spus clar ca exista fantome! Deci, daca ar fi sa ne luam dupa religie ( ceea ce mi se pare normal din moment ce suntem crestini ) n-a trebui sa credem? Doar nu s-au apucat atatia oameni sa povesteasca de nebuni si sa inventeze povesti cu fantome. Vad tot felul' de emisiuni despre fantome si cateodata ma gandesc ca ceva chiar s-a intamplat acolo. Nu cred ca au inventat chiar tot. Deci, ce credeti ( daca credetihee hee )?

Răspuns Câştigător
| Angiutssa a răspuns:

Nu cred in fantome care vin sa ne bantuie, sa dea lucruri pe jos, sa sparga vaze sau alte minuni.Eu cred in spirite, care stau frumos la locul lor(acolo unde o fi el) si ne vegheaza, da' nu vin sa ne bantuiewinking

6 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu pana nu vad nu cred. fantomele sunt doar un mit ca si vampirii.cand imi va aparea o fantoma voi crede dar nu voi face o obsesie din toate tampeniile.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

De când am devenit ateu, nu mai mă tem de fantome.
Când eram credincios, mă temeam de întuneric, aveam senzaţia că în fiecare colţişor, în spatele fiecărei umbre se poate ascunde o fantomă.
Eliberarea de credinţă m-a eliberat şi de aceste gânduri negre.

| patricCia explică:

@anonim, nu multumesc, nu am nevoie de dovezile tale! Nu am nevoie sa vi tu si sa imi spui ca acea divinitate in care cred de cand am reusit sa inteleg ce inseamna Dumnezeu, nu exista!

| someone_8322 a răspuns:

Eu cred ca nu exista fantome, ci demoniwinking

| Stardust_8913 a răspuns:

Eu personal cred în fantome, toate acestea trebuie să aibă un sâmbure de adevăr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar un mit.Religia este doar un mit.Cauta pe youtube mihai1991 si vei gasi clipurile mele in care demonstrez acest lucru.