| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Chiar sunt asa de dureroase pistoalele de tip airsoft cu gaz?

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă e un airsoft de 6 jouli sau chiar mai puternic, și folosești și bile metalice de peste 0, 9 g, nu numai că e dureros dar îți provoacă și răni foarte serioase dacă e mai aproape de 10-15 m.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Orice "trauma" pe care o suferi poate fi dureroasa, indiferent daca este un pistol cu bile sau cu altceva.

| eugeorge155 a răspuns:

Daca te referi la durerea impuscaturii, poate fi destul de dureros daca distanta de la care se trage este mica.