| GrG a întrebat:

Cine imi poate spune daca aceasta problema este corecta:Un oxid al unui metal contine 20% oxigen.Determinati formula oxidului. Daca ma ajutati sa o rezolv primiti funda.

1 răspuns:
| Deedeek a răspuns:

E corecta, dar e mult prea vag enuntata. Pot sa fie milioane de oxizi ai metalelor, doar n-oi sta sa ii iei pe fiecare in parte sa vezi ce procent de oxigen au in structura... Proful tau e un cretin, sa-i transmiti asta din partea comunitatiihappy