| Rukhsandra a întrebat:

Cine mai citeste? si nu ma refer la cititul ziarului laughing
puteti sa-mi dati niste romane de dragoste bune? fundita

3 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

"P. S.:I love you"-Cecelia Ahern
"Suflete pereche"-Cecelia Ahern
"Iubire la distanta"-Maggie O'Farrel
"Iubire sau ura"-Jilly Cooper
"Iubirea e mai dulce primavara"-Julie Garwood

Si romane chick-lit, se citesc foarte usor, te fac sa razi cu lacrimi si sa te pui in piele personajelorbig grin
"Un tip la inaltime"-Marisa Mackle
"Eu si soacra-mea"-Jane Green
"Am scapat de griji"-Anna Maxted
"Ma dau in vant dupa cumparaturi"-Sophie Kinsella ( si toata seria "La cumparaturi"- cu sora mea, in rochie de mireasa, cu bebe etc.)

| a răspuns:

11 minute" - Paulo Coelho
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Dragostea nu moare" - Devi Maitreyi (viziunea celeilalte protagoniste a povestii lui Eliade)
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Scarlett" - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului")
"Love story" - Erich Segal (destul de deprimanta, in final)
"The Blue Lagoon" -De Vere Stacpoole (povestea de dragoste dintre un baiat si o fata, naufragiati pe o insula exotica)

| aliona_6797 a răspuns:

"Cel mai iubit dintre pamanteni" de Marin Preda