| Zuza_2058 a întrebat:

Cine raspunde corect si rapid primeste funda sau voturi.

1.Redacteaza un text de 7-8 randuri in care sa prezinti un Mos imaginat de tine.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ȘtefiȘtef a răspuns:

Undeva, in munti, intr-o casuta solitara decorata frumos, se afla un Mos magic: Mosul Povestilor.
El are barba alba, sprancene stufoase, ochi blanzi si un zambet cald. El poarta un costum rosu cu dungi aurii, o palarie tuguiata cu aceleasi culori si o pereche de bocanci negrii. Este grasun si sta inconjurat de animalutele lui: catelusul Bobo si pisicuta Fifi.
El asterne pe paginile cartilor cele mai frumoase povesti pentru copii.
Mosul Povestilor e un Mos tare bland!

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

La intrebarea pe care ai pus-o tu nu exista raspunsuri corecte sau gresite sau corecte. Orice raspuns e bun.Chiar daca o persoana descrie un bunic, iar alta pe Mos Craciun, ambele raspunsuri sunt corecte.winking

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Mosul e diferit pentru toti, dar uite cum imi imaginez eu:

| Rooooooooooxi a răspuns:

In imaginatia mea de copil, mosul seamana cu un om bun si bland pentru ca asa gandesc toti oamenii de la adulti pana la copii.
Si tot incerc sa caut acei ochi si acea privire blanda care este ascunsa dupa parul, barba si mustat ce-i acopera fata.Cu mana lui care a trecut prin atatea locuri si a atins atatea capuri de copii ma mangaie usor si pe mine.si in momentul in care incepe sa povesteasca auzul mi se unduie si parca nu vroiam sa se mai termine.
eu ti l-am caracterizat pe mos mai mult moral nu si fizic sau ma rog sper ca te-am ajutat si nu prea e bine ce faci asa ca mai bine eviti sa iti mai facii temele aici
papa