| anonim_4396 a întrebat:

Ciudate raspunsuri la intrebarea alinei. cine este ateu.cine vrea sa imbatraneasca si sa traiasca vesnic? sa nu-l cheme Dumnezeu acasa. sa se tarasca cat poate si dupa aia ...sa traiasca asa? cine vrea ca al sau copil bolnav de cancer sa traiasca cu boala si sa se chinuie in dureri? si cam cat? cine ar dori ca, bunul Dumnezeu sa nu fi lasat uitarea pentru alinarea durerilor noastre sufletesti, si sa suferim toata viata? sa traim cu ele? raspundeti va rog?

1 răspuns:
| vilmaristul a răspuns:

Ateu nu e nimeni!
in sufletul lui si un om de stiinta spune, cand porneste la drum:doamne ajuta, sa gasesc ce caut!
ideea e ca fiecare vede altfel, percepe altfel aceasta notiune
eu cred ca suntem rodul unui experiment extraterestru(deci a cuiva), si ca ni se apropie termenul de expirare; si nu pentru.ca asa
am fost,, programati", ci pentru ca nu am stiut sa avem grija de noi