| Simmons a întrebat:

Colegii mei isi tot bat joc de mine, ce sa fac?

De asta nu-mi place sa merg la scoala, pur si simplu nu ma pot lasa in pace.Au ei nevoie de o persoana care sa fie tinta batjocurilor, ca altfel nu se simt ei bine.Am incercat sa-i fac sa se opreasca:sa vorbesc cu ei, sa-i ignor, sa-i evit.Cand incerc sa rezolv lucrurile cu forta vina pica pe mine.Nu vreau sa ajung sa-i spun Dirigintei fiindca ei sunt mai multi ca mine si s-ar putea sa nu ma creada.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Maine cand mergi la ore te gandesti ca nimeni nu are treaba cu tine si vei fi linistit fii optimist in aceasta privinta fara ganduri negative si ai sa vezi ca va da rezultat.

| Graphee a răspuns:

- Nu le da importanţă vorbelor acestora. Nu cred că toată lumea e împotriva ta, cred că ai un prieten printre toţi aceşti 'colegi buni'. Şi nu fi trist/ă când mergi la şcoală, arată-le că nu îţi pasă.

| piticul2atomic a răspuns:

Nu ii mai baga in seama. Daca tot vor continua si te bazezi pe tine, du-te la cel mai smecher dintre ei, da-i una in barba si lasa-l lat si nu o sa mai faca nimeni misto de tine.