Concurs: Care-i scenariul perfect pentru o intalnire de Dragobete?

In traditia noastra, Dragobetele este o sarbatoare a iubirii, o zi pe care ar trebui sa o petreci langa cel care ti-e drag. Alaturi de prietenii de la Farmec, va invitam la un concurs. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne povestiti care este scenariul vostru perfect pentru o intalnire de Dragobete. Unde v-ar placea sa mergeti? Ce-ati purta? Cum v-ati aranja?  Va asteptam comentariile, iar unul dintre acestea va castiga, prin tragere la sorti, un set din gama Farmec Natural, format dintr-un demachiant, o crema de corp, o crema de fata si-o crema de maini.

1 demachiant

1 crema de corp

1 crema de fata

1 crema de maini

Va asteptam comentariile pana pe 24 februarie.

P.S: Baieti, nu va sfiiti. Si voi puteti sa va inscrieti la concurs :) Punem pariu ca dragele voastre se vor bucura de premiu.

Alexandra - TPU

64 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Pentru că această sărbătoare, Dragobetele, este importantă pentru majoritatea îndrăgostiților, nu-mi pot imagina această zi neîncepând cu un sms simplu de la persoana iubită, "bună dimineața, rază de soare".
Însă, pentru mine acest lucru nu este posibil. Deoarece nu am pe nimeni căruia să-mi declar dragostea, momentan.
Dar, pentru că în sfârșit îmi pot creea scenarii fără rost, fără vreun adevăr, vă voi spune o poveste.
Este 24 februarie, ora 10 am, iar eu privesc soarele cum se luptă cu vântul cel hain care în final câștigă bătălia, până când aud soneria telefonului sunând alarmată.
Răspund surprinsă, şi aud o voce caldă, de băiat. Îmi spune duios, cu un glas speriat şi rușinos "hei, sunt Andrei. Vrei să ieși la o întâlnire cu mine?". Mirată fiind, rămân puțin blocată câteva secunde, însă îi aprob cererea, spunându-i că voi veni. Îl întreb totuși, cum să mă îmbrac. Acesta răspunde fericit "Exact cum vrei tu. Contează doar că ești lângă mine.", râd, îi rostesc "bine atunci. Să fii la mine la ora 4 pm." şi închid.
Bine, sunt foarte entuziasmată de această întâlnire, sper că va ieși perfect. Oh, doamne! Timpul trece atât de repede, trebuie să mă pregătesc.
Fac un duş fierbinte, pentru a putea fi pregătită de orice surpriză a sa, însă şi pentru a-mi limpezi mintea. Mă aranjez încet, cu un ruj mat de culoarea pielii + un machiaj natural dar totuși destul de profund.
Mă îmbrac cu o rochiță vaporoasă, neutră cu câteva flori colorate. Îmi iau o pălărie + o jachetă pentru că nu e chiar cea mai călduroasă zi, iar în picioare niște bascheți negri, simpatici.
Sunt gata. În spate îmi iau un rucsac micuț, unde îmi pun lucrurile necesare pentru plecarea în oraș.
Se făcu ora 4 pm. Acesta veni la mine, cu un buchet de trandafiri roșii precum sângele, şi îmi spuse rușinos un bună scurt, după care "arăți minunat". Îi răspund salutului, după care îl sărut pe obraz.
Îl întreb curioasă, unde mă va duce astăzi. Acesta zâmbi blând şi rosti "secret".
Avea o bicicletă cu el, urc pe ea, desigur împreună cu el, şi pornim la drum. Deci să înțeleg că doar ne vom plimba cu bicicleta, sau mă va duce într-o lume ireală? Hm, vom vedea.
Mergem noi, până când ajungem pe un câmp plin de ghiocei. Priveliștea era ca de basm, iar parfumul ghioceilor te duceau într-o lume fantastică, de poveste.
"Aici ne vom petrece următoarele ore", spune el. După care afirm impresionată "Aici? E incredibil, îmi place". Pe lângă imaginea fabuloasă a peisajului, aud muzică lentă, profundă. Mă cheamă la dans, șoptindu-mi încet un te iubesc din inimă. Desigur, următoarele ore mi le petrec alături de el, spunând povești despre orice, despre lucrurile pe care le adorăm, despre sentimente, şi despre un cuvânt nou "noi, împreună mereu".
Scuzați-mi lunga poveste.
Însă ca un rezumat la tot ce am scris mai sus, pentru o zi incredibilă de Dragobete, am nevoie de un peisaj artistic, ca de basm, fiind doar cu persoana potrivită şi atât. Restul va veni de la sine.
Nu am nevoie de prea multe decorațiuni pentru a fi fericită. Sunt genul de persoană care se mulțumește cu puțin.

| TPU.ro explică (pentru positivity):

Felicitari! Tragerea la sorti te-a desemnat pe tine castigatoare happy

Va multumim tuturor pentru participare si scenariile frumoase pe care le-ati impartasit cu noi!

Alexandra - TPU

| Motilyk_Otilik_1991 a răspuns (pentru positivity):

Da cu putin....foarte putin

| DakotaRoyse a răspuns:

Deşi va suna ciudat, eu nu mi-aş dori nimic special, decât o zi faină petrecută în compania celui drag. O plimbare lungă pe străzi pline de oameni, şi ar fi drăguţ dacă, din senin, s-ar opri să îmi şoptească ceva la ureche, sau să mă ia în braţe şi să facă 180 de grade şi să mă ducă într-un loc special, ştiut numai de el, o surpriză completă. Prefer să nu fac planuri, să te laşi dus de val e cea mai bună soluţie pentru mine happy
În orice caz, nu aş exagera cu nimic, nici machiaj, nici haine, poate doar cu pupicii. Hihi big grin

| dienuta1990 a răspuns:

Scenariul perfect pentru o zi speciala ca Dragobete este doar un vis pentru ca momentan nu am un iubit dar cred ca o surpriza frumoasa de Dragobete este urmatoarea pe care o am eu in cap acum.O cina romantica la lumina lumanarilor cu o mancare facuta special iar ca dar un buchet mare de trandafiri rosii care stim cu totii simbolizeaza pasiunea si dragostea.Eu m-as imbraca intr-o rochie rosie si as purta parul desfacut putin aranjat.

| Azµre a răspuns:

Scenariul meu este simplu, tot odată real, de Dragobete, mi-aș lua iubita și aș merge cu ea în locul unde prima dat am cunoscut-o îndeaproape, și anume pe malul lacului unde i-am cucerit inima în prima zi în care ne-am întâlnit. Acolo aș organiza aceeași cină romantică ca acum 4 ani, și am sta sub același cer înstelat și ne-am aduce aminte cum a fost și cum a trecut timpul, atât de repede încât nici nu ne-am putut imagina. Apoi aș reface același traseu, ne-am plimba, am merge în același parc și aș pune aceeași melodie a noastră pe care am invitat-o la dans și i-am șoptit la ureche ceea ce simțeam eu pentru ea. După toate acestea am pleca împreună acasă, am savura momentul cu o șampanie și am încheia ziua cu o noapte de dragoste.
Cu referire la îmbrăcăminte, nu va conta, va fi o surpriză, care abia aștept să o pun în practică de Dragobete. Cine mă cunoaște știe că nu mint și nici nu dau la întors când îmi propun să fac ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o fire artistică, aşa ca o piesă de teatru, mi-ar plăcea aşa:
O cină romantică în doi la lumina lumânării ar fi ceva deosebit. Apoi flori, ciocolată, bijuterii sunt cadouri care surprind plăcut întotdeauna. De asemenea, muzica este un element important pentru o zi ideală de Dragobete, de pildă jazz, blues sau muzica live la pian sau vioara ar fi ideale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scenariul perfect tine si de persoana cu care iti imparti clipele petrecute in aftfel de sarbatori.
As arata locul intalnirii cu petale de trandafiri pana la un biletel cu indicatii, ce ar astepta-o pe o noptiera.Ea e un pic obsedata de curatenie si emotiva in acelasi timp. Locul potrivit tine din nou de ea, din moment ce nu vrea s-o expun prea mult, aleg un cadru intim si mai retras.E mai greu sa gasesti un cadru placut...dar asta-i alta poveste neplacuta.
Daca e sa ne aranjam, singur voi fi eclipsat, asa ca o sa aleg o tinuta care m-a facut sa ma simt comod, nu vreau sa gasesca la locul intalnirii un "strain" la costum cu papion.

La sfarsit, cadourile trebuie sa fie cele anticipate de mine din timp.Ca un sfat pentru ceilalti, atentia pe care i-o acorzi, trebuie sa intreaca asteptarile ei.O vei lua prin surprindere daca stii ce isi doreste, fara ca ea sa-ti spuna. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sărbătoresc așa ceva. Nici Valentina nu mă cheamă, dar nu îmi trebuie o zi specială să iubesc. Mă gândesc, de ce să nu îmi fac viața mai frumoasă de fiecare dată când pot, să aștept o ocazie, de parcă altă dată nu am voie? Omul trebuie să profite de orice șansă pentru a-și înfrumusețare și să nu trebuiască să se condiționeze. La ce ne trebuie o sărbătoare împrumutată?
Și cu Dragobetele la fel. Asta măcar e românească, dar lumea nu trebuie să rămână la tradiții. Lumea trebuie să se schimbe în bine.
Dar dacă e să răspund, fie:
„Unde v-ar placea sa mergeti?" - probabil într-un loc special, să fac dintr-o zi banală ceva special. Să vizitez ceva mai special, cum ar fi o peșteră și să stau să mă sărut cu iubitul. Apoi fac poze și le pun pe facebook ca să am like-uri, să vadă lumea ce chestii excentrice fac eu.
Haha, glumeam. V-am făcut să râdeți? Știam eu... că nu. Cum vă așteptați, glumeam doar până la partea cu pozele pe facebook. Aș face poza, dar aș ține-o pentru mine, ca amintire.
Apoi, cred că aș merge într-un avion să fac salt cu parașuta sau aș încerca să sfidez temperatura, să îmi testez limitele. Aș vizita un loc foarte friguros sau un deșert izolat. Dar bineînțeles, cu iubitul, că altfel nu are niciun farmec.
„Ce-ati purta?" - poate, după ce am scris anterior, vă gândiți că mă îmbrac ca Lady Gaga? Hell no! O să port probabil o costumație comodă, electrizantă, cu mult negru și rock. Și niște bocanci de punkistă ar da bine. Îmi place acest stil, mai mult goth, e un contrast perfect de eleganță și brutalitate, dar foarte armonios.
„Cum v-ati aranja?" - păi nu diferit de obicei. Îmi fac machiajul cu fard alb, tuș, rimel, creion negru de ochi și un ruj aprins roșu/un gloss mai nuanțat, mai închis.
Acum că mă uit peste răspuns, e foarte fantezist și deloc potrivit situației. Dar ar merge ultima cu o seară în oraș, să îmbinăm banalul cu fascinantul. Probabil m-aș îmbrăca, pregăti în funcție de locul în care merg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creme din astea am și eu acasă.
Eu am răspuns mai mult pentru că nu aveam ce face și aveam și o idee mai excentrică. Am vrut să fac excepție. E banal să fii clișeic.

| M1hai a răspuns:

De Dragobete mi-ar placea sa merg cu prietena mea
pe Ceahlau sa ne tinem de mana si sa ne sarutam :*:* si sa ii fac un cadou surpriza :*. De obicei imi place sa port costum, dar avand in vedere ca mergem pe Ceahlau ne imbracam gros happy ca sa ne fie cald, oricum atmosfera dintre noi va fi incendiara happy Eu mias aranja freza un pic, ma voi face frumos pentru iubita mea :* si ea la fel, dar oricum ea oricum este frumoasa :*, ma voi imbraca comod happy

| pisicutzamik a răspuns:

Anul acesta am hotarat sa petrecem de Dragobete acasa la el,asa ca merg pe mana lui, anul trecut tot el a vrut sa se ocupe de organizare asa ca ma surprins cu o cina delicioasa, cu o sampanie si multi trandafiri, a fost o noapte de neuitat, sper ca si anul acesta sa fie la fel!

| Zuzazozo a răspuns:

De Dragobete m-am gandit sa inventez un scenariu putin mai lung.
Era odata o fata frumoasa dar mai mereu era trista.
Parinti fetei o mutau in fiecare an in alta tara si ii era greu sa se obisnuiasca cu scoala si sa aiba prieteni
.
Dar dupa multe mutari, au ramas in New York.
Cand a fost ziua de dragobete, un baiat de care ii placea i-a dat niste flori, mica problema e ca el avea prietena.
Dupa doua zile i-a trimis un bilet in care scria:''Esti frumoasa si imi place totul la tine, vrei sa-mi fi iubita?''
baiatul o indragea foarte mult si s-a despartit de iubita lui pentru ea.Intr-o zi a invitat-o la o cina romantica la un restaurant.Acolo s-au sarutat.Anii au trecut si s-au casatorit in secret.
Cand parinti au aflat despre asta au fost suparati si le-au interzis sa se intalneasca dar ei au fugit impreuna.Au luat niste bani din seiful parintilor si si-au luat o casa.Copii ei nu au avut fiindca baiatul era mai tot timpul la lucru pentru a castiga bani, era avocat.
Si au trait bine, pana cand intr-o zi au intalnit o fata saraca pe care au adoptat-o si au ingrijit-o ca pe fiica lor.Ani au trecut ca luni, lunile ca saptamanile si saptamanile ca zilele, fata a crescut dar nici copii si nici sot nu a avut fiind ca era foarte timida, a trait intr-o casa cu inca doua prietene.
Parinti au devenit batrani si au murit dar i-au lasat toata averea.La inmormantarea lor a fost cel mai ciudat lucru din lume, un baiat care ii era foarte bun prieten a cerut-o in casatorie. Fata a acceptat si au avut un baietel frumos, blond, cu ochi albastri si cuminte.
Au avut doar acel baietel, aveau o casa foarte mare si au trait bine.

| Adryan17 a răspuns:

Scenariul perfect pentru mine? ..sa-mi intalnesc iubita (e foarte departe) si sa o sarut si sa o imbratisez..macar 10 minute...

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,mie mi-arplace sa petrec dragobetele pe o campie seara sa ne uitam la stele la luna, sa facem un picnic, de imbracaminte as purta o rochie rosie.
de aranjat cred ca mi-as face parul drept, nu o sa conteze cum aratam ci daca o sa ne simtim bine... :**

| Bogdan4688 a răspuns:

Eu as prefera asa: Sa mearga la fil dupa la cina si pe la apus sa stau in natura(langa copaci, iarba etc) si sa ma uit inspre apus pe o melodie lenta.Ar fii idel pentru un scenariu de Dragobete.

| mara11654 a răspuns:

Scenariul perfect ar fi sa imi intalnesc persoana iubita in aceasta zi.Simplu,dar frumos.

| Privacy a răspuns:

In opinia mea cea mai frumoasa intalnire de Dragobete ar decurge astfel : noi doi, la mine acasa, intuneric, un film bun, flori, tinute lejere, prajituri, popcorn, dupa o cina romantica, niste cadouri micute dar incarcate din punct de vedere emotional. Mi-ar placea sa stam impreuna, doar noi doi, asa e frumos. Fara lume multa in jurul nostru, fara bataie de cap.Simplu si natural.

| AncaAncu a răspuns:

Pai eu as prefela o cuna romantica la malul marii, sau sub un cer instelat. Sa stam si sa vorbim la nesfarsit si sa ne aratam iubirea ce ne-o purtam unul altuia, prin saruturi tandre.

| cookieemo02 a răspuns:

De Dragobete eu si cu prietenul meu vom merge in mall:la cinema, la prajitura, la pizza si in final la restaurant si la el acasa.Eu ma voi imbraca cu o rochie rosi, colanti negri.Imi voi increti parul, imi voi pune o diadema pe cap, imi voi face unghiile cu rosu si imi voi spune stickere cu inimi si trandafiri, voi purta un inel ceorcei si un lantisor.Nu stiu cum se va aranja el pentru. ca am cazut de comunacord ca nu vom stii cum sa ne imbracam! Abia astept!
AS DORI SA CASTIG ACEST SET DE LA MINUNATA FIRMA "FARMEC"!

| MihaiSDK a răspuns:

Imi place foarte mult creativitatea! Ceea ce am visat mereu de Dragobete, persoana iubita sa pregateasca o camera cu lumanarele rosii mici, petale de trandafiri si o melodie pe fundal sa dea un ambient cat mai de basm, bineinteles pe intunetic toate acestea, doar stralucirea flacariilor lumanariilor sa se mai vada in sclipirea trandafiriilor si mirosul mirific transmis de acestea!

| MirabelaOana111 a răspuns:

Pentru mine dragobetele este ziua in care pot sa le arat persoanelor dragi cat de mult tin la ele. Eu mi-as dori o cina romantica un bucet de flori sau o ciocolata doar nu cadoul conteaza ci gestul happy

| SANDRA25 a răspuns:

Pentru mine scenariul perfect de dragobete arata asa, dupa 7 ani de prietenie, eu in pijamale la prima oara a zilei, el imbracat la cravata in genunchi cu un inel si o intrebare!

| Alinush09 a răspuns:

Sunt o fata sensibila, romantica, comunicativa si cu simtul umorului.Mi-ar placea ca de Dragobete iubitul meu sa ma duc in oras la o cina romantica pe urma sa inchireze o camera la un hotel sa fie inimioare pe jos o sampanie iar in baie multa spuma cu petale de trandafiri, As imbraca o rochita rosie din dantela as accesoriza-o cu niste cercei rosii sclipitoti si un plic alb. Ar fi cel mai frumos moment din viata mea si cadoul perfect oricum langa el totul e perfect.

| Enigel68 a răspuns:

M-aș îmbrăca în iubire sinceră și aș ieși cu el în Centru Vechi la o cafenea. Adoră să ieșim împreună!

| ktalinayony a răspuns:

Eu as merge cu iubitul meu la un restaurant, m.as imbraca intr.o rochie scurta rosie sau albastra cum ii place iubitului meu.si mi.as face un coc cu putine suvite lasate pe langa... apoi am sta la un hotel unde ne.am petrece noaptea romantic...laughing)

| agnesmaryo a răspuns:

Mi-ar placea de Dragobete sa imi petrec ziua alaturi de iubitul meu, acasa, uitandu-ne la un film de dragoste in genul lui The notebook, Love story, etc pe care le-am vizionat de multe ori pana acum! Nu sunt genul care sa am un stil elegant asa ca as opta pentru o tinuta lejera si chic, niste pijamale de casa super usoare: )) din satin si am manca popcorn! Stiu ca nu e nici pe departe o seara romantica pentru altii, dar pentru noi aceasta simplitate inseamna mult, fiindca de obicei nu ne plac lucrurile pompoase!

| kataleena a răspuns:

Acest scenariu e un vis si sper sa se realizeze. Logodnicul meu a plecat in Anglia acum 3 sapt si urmeaza sa merg si eu acolo, dar nu se stie cand, dureaza mult cu actele.Mi-ar placea sa ajung acolo chiar in ziua de Dragobete, sa ne bucuram unul de celalalt toata ziua, iar seara sa mergem sa vizitam Londra, in toata splendoarea ei.Sa ne dam in Ochiul Londrei, sa ne distram ca 2 copii, ca doi adolescenti proaspat indragostiti, desi noi avem 7 ani de relatie.Nu m-ar mai interesa imbracamintea asa mult, iar de aranjat doar putin cat sa fiu frumoasa pentru EL.Pentru mine e de vis...

| Luca_Mihaela_1977 a răspuns:

De Drgobete mi-ar placea sa merg la un hotel de 4 stele pe Valea Prahovei, neaparat cu piscina interioara, pentru ca amandoi suntem mari iubitori de apa si innot. As purta o camasa rosie ca focul si o fusta bej, cizme bej si accesorii tot rosii. Parul mi l-as ondula cu bigudiurile electrice, pentru ca am parul lung si drept, iar ondulat imi sta bine. Am lua cina la lumina lumanarilor, am dansa, iar dupa masa ar fi buna o baie in piscina. Pe marginea piscinei sa fie lumanari si 2 pahare de sampanie.

| axelyno a răspuns:

De Dragobeste mi-as dori ca vremea sa fie primavaratica, sa port un cojocel scurt rosu, fustita plisata de fara de liceu si botine si sa merg cu El la ceainarie, sa savuram muzica si ceaiuri alese in surdina

| Bors_Ioan_1966 a răspuns:

Anul acesta am hotarat sa petrecem de Dragobete acasa la ea, asa ca merg pe mana ei, anul trecut tot el a vrut sa se ocupe de organizare asa ca ma surprins cu o cina delicioasa, cu o sampanie si multi trandafiri, a fost o noapte de neuitat, sper ca si anul acesta sa fie la fel.

| Macrina_Bleotu_1955 a răspuns:

Dragobetele o sa-l petrec LA PLAPUMIOARA.