Anna
| Anna a întrebat:

Corul "sanctus pro deo" live aici- http://www.credo.tv/....../index.php la mine la biserica.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woow! domnisoara, data viitoare sa pui ceva manele ca sunt mult mai placute.mai ales daca stii sa si te ''unduiesti''pe ritmuri orientale. apropo, ce spui daca l-am convinge pe guta sa dea o cantare la tine la biserica? crezi ca ar dansa lumea din buric? rolling on the floor

10 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Melodiile pe care le-am auzit pe acel link, sunt asemenatoare cu cele pe care le cantau, corul meu de prieteni pocaiti, in biserica. Eu sunt ateu de cand am inceput sa-mi folosesc mintea, dar cand vad oamenii care-mi sunt simpatici, ii fac prieteni. Indiferent de religia lor, m-au acceptat in cercul lor si chiar la repetitii. N-am participat decat la repetitii, ca pana aici m-a tinut curiozitatea de'a vedea cu ce's diferiti de mine. Le mai spuneam ce suna fals si cum sa-si suprapuna vocile si uneori ma molipseau si cantam si eu. Cantau foarte frumos desi melodiile nu-s DELOOOOC pe placul meu, imi placea totusi ca pun suflet in interpretare. Nu i-am mai vazut de cativa ani datorita job-ului si, chiar imi lipsesc. Acum 3 zile m-am intalnit cu unul dintre ei si am depanat amintirihee hee Veneau de sarbatori la mine sa cante. In ciuda faptului ca sunt ateu si ei pocaiti, ne-am inteles de minune. Precizez ca nu au incercat sa ma atraga in religia lor, cum nici eu sa le arat motivele mele de'a renunta ei, la religia lor. Ne-am respectat reciproc. Motive de nebunii gaseam noi, mai ales ca eram in clasa cu 2 si un al treilea coleg de munca.

| hândel a răspuns:

@smaranta, am facut referire la faptul ca o data cu dezvoltarea mintii, am fost capabil sa aleg ceea ce vreau sa cred. Asa cum ai facut si tu la randul tau. Ai ales ceea ce vrei sa crezi, odata cu dezvoltarea capacitatii tale, mentale. Nu am insinuat ca a fi credincios inseamna a fi prost, a nu-ti folosi mintea. Scuze daca asta ai inteles! Intradevar, este oarecum interpretabil ce-am scris, dar nu mi-am dorit sa jignesc pe nimeni. Imi voi alege mai chibzuit cuvintele, de acum inainte.

| smaranta a răspuns:

@Amar
Cu cata mandrie afirmi ca esti ateu..."eu sunt ateu de cand am inceput sa-mi folosesc mintea"Explica-te ca nu inteleg si chiar as vrea sa pricep ce vrei sa spui.Pe bune.

| smaranta a răspuns:

Nu e vorba aici de jignire, doar am vrut sa stiu ce inseamna in viziunea ta ceea ce ai zis caci mi-s-a parut ciudat...la altii se intampla invers, adica in momentul cand devin credinciosi li-se lumineaza mintea.Ai dreptate sacrezi ce vrei eu nu sunt in masura sa te judec doar ca e pacat sa renunti la Dumnezeu, pentru ca fara el nu suntem nimic.nu iti dau sfaturi, sa n-o iei asa, poate intr-o zi singur o sa-ti dai seama de unele lucruri. Mie personal imi pare rau ca m-am desteptat cam tarziu... dar mai bine mai tarziu decat niciodata.Mersi ca ai raspunshappy

| ellai a răspuns:

Nu merge.

| cristi a răspuns:

Au cantat excelent, as dori sa ii ascult si cu alte ocazii si in alte locuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu merge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si intrebarea e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da merge, doar ca trebuie sa astepti cateva secunde pana se incarca cam 1 minut la mine... e fain. mersi