| Georgix a întrebat:

Credeți că lectorul de poezie este superior celui de proză? Argumentați-vă răspunsul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista un lector exclusiv de lirica, asa cum nu exista un lector exclusiv de proza. Cred ca exista persoane care sunt atrase de una dintre cele doua in mod special, dar nu girez existenta unui om care, din punct de vedere al lecturii, este "virgin" in vreuna dintre categorii.
Cu alte cuvinte, nu cred in superioritatea vreunuia. E posibil ca emotional, ca interior, ca sensibilitate, sa difere, insa "a diferi" nu e sinonim cu "a fi superior".