| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca barbatii sunt superiori femeilor? Adica femeia nu inseamna si ea nimic? Mai aud des barbati spunand: femeia nu are voie sa insele, femeia nu e egala cu barbatul, femeia nu aduce bani in casa, femeia trebuie sa se supuna barbatului. Iar barbatul e barbat, poate sa insele ca nah e barbat, atata timp cat aduce bani in casa si intretine femeia, are dreptul la orice. Exista si femei independente, si ele muncesc si aduc bani in casa, fac copii, ii cresc, fac curatenie, mancare. Pe scurt, femeia poate sa faca mult mai multe ca un barbat! De ce exista atata discriminare? Nu mai suntem ca pe timpuri, ca femeia sa ia bataie de la barbat, sa o insele si ea sa taca si sa stea ca proasta. Prea mult misoginism in ziua de astazi. Voi ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Helene biologic vorbind femeile sunt mult superioare barbatilor, in primul rand biologic vorbind aparitia cromozonului y a fost o eroare genetica, plus ca cromozonul y e mult mai slab ca x, aceste aiureli cum ca barbatul e superior sunt porcari nu e adevarat asa ceva, femeile sunt mai mature, inteligente, rationale ca barbati, pai la bac majoritatea notelor de 10 au fost luate de fete,barbati ca niste besti au sclavit femeile pret de multe mileni cand azi femeile vor ceea ce le cuvine apar frustrati si complexat,pana mea cum sa nu fie femeia superioara,femeia da viata,barbatul da viata cumva? eu am intarnit mult mai multe femei inteligente ca barbati,daca privim comportamentul barbatilor vedem ca inca nu au scapat din jungla sunt tot la fel de badarani,violenti,prosti majoritatea,si eu sunt asa zis misogism nu cred in femei dar a spune ca barbati sunt superiori nu e adevarat asa ceva,plus ca femeile pot face mai multe lucruri in acelasi timp, in Romania inca mai e asa dincolo s-au schimbat lucrurile, dar vezi tu si prea mult feminism strica apar tot felul de aiureli gen femeia sa devina barbat iar barbatul femeie, traim intr-o lume haotica lipsita de ratiune, natura a lasat ca femeia sa se ocupe de casa iar barbatul de vanat, femeile sunt de 3 ori mai depresive decat erau acum 10-15 ani, fiecare individ are abilitatile lui indiferent de sex, dar a spune ca barbati sunt superiori e mare miciuna si einstein avea creier de femeie, femeile nu erau lasate sa studieze, sa invete de asta nu au fost multe femei care sa inventeze ceva ele mai mereu au fost cu casa si copii atat

45 răspunsuri:
| Adiq a răspuns:

Parerea mea este ca o persoana culta, poate sa-si dea seama ca nici barbatul nu e superior femeii si nici femeia barbatului( asa cum se intelege din ce ai afirmat ). Nu sunt egali, deoarece fiecare are punctele forte, lucrurile la care un sex e mai bun decat celalalt, dar si invers.

| Drimmero a răspuns:

Ce ma apara lumea pe aici, data viitoare ai grija cu cine incepi o conversatie!
Tu pana la urma cine esti ca nu m-am lamurit? Coquina nu pari,, sa fii oare Broken?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Îi trenuleț. Așa l-am reținut eu.

| Legiuitorul00 a răspuns (pentru Drimmero):

Ba! Ce-mi scrii mie? Scrie-i Coquinei! Nu ne mai confunda.

| Drimmero a răspuns:

Bwhahahahahaha,, medicamente, ba, medicamente!
Primul specimen neutru care a aparut la explozitie, salutari simpatico,, care mai e viata ta?

| Drimmero a răspuns:

Locomotivo,, a 3-a optiune era sa te demaschez, dar nu eram 100% sigur pe convingerea mea, am avut ceva dubii cand am vazut videoclipul cu femeia aia din gara, trebuia sa bag la pariuri pontul vandut de tine,, a aparut si carpa ta ( Cocina), vad ca deja ma venereaza/

| Legiuitorul00 a răspuns (pentru Drimmero):

A treia optiune? Care erau celelalte doua? Pai tu nu vezi bai bwaahahaitule ca trebuie sa-ti spuna GreyN, ca singur nu esti in stare?

Imi place cum va completati unul pe altul, voi doi, such a bromance!

| Legiuitorul00 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai faceti voi si un chat interminabil despre fotbal? Asa imi place sa rontai popcorn la spam-ul vostru!

| Drimmero a răspuns (pentru Legiuitorul00):

Nu se numeste cumva 'conversatii' categoria? Spamm-ul e deja alta mancare de peste. Deja esti obraznic si presimt ca dispari rapid din peisaj si nu o sa fie vina mea,, eu unul chiar nu-mi bat capul cu voi, nu ma cobor atat de jos dand de petrol si panze freatice.

| Legiuitorul00 a răspuns (pentru Drimmero):

Minti cu nerusinare, bwahahahaitule.
Este exact mancarea de peste pe care o imparti tu cu Titi al tau pe unde apuci. "Conversatii" e pentru intrebarile conversationale pe un anumit subiect!
Nu face pe desteptul cu mine, ca n-ai tu cate clase am eu!

| Drimmero a răspuns (pentru Legiuitorul00):

Gata, hodorogule,, plimba ursul!

| PersonajFictiv a răspuns:

laughing) Ai vazut " femeile sunt mult superioare barbatilor " si BANG! Funda : )) asta ai vrut sa auzi, nu? smug ai vrea sa fie si adevarat? smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mi-ai nenorocit inima crezand ca Trenuletz este de fapt eu crying. DIspar 2 zile si pierd tot gossip-ul laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Greseala mea,, dar nici tu nu esti departe ca fiind suspect si iesind din sleahta astora, n-a fost cu rautate/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Daca era sa zic ceva o ziceam cu acest cont, deocamdata ma tin de el. Asta pana nu imi iau iar ban permanent laughing.