| addictEd_4372 a întrebat:

Credeti ca daca porti haine de firma (nike, adidas etc) esti cocalar?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

În mod normal nu. Însă dacă îţi iei mâncarea de la gură ca să îţi cumperi astfel de haine, eşti snob.

4 răspunsuri:
| Bianka a răspuns:

Nu.eu sunt de parere ca nustraight face
cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.
nu prea are legatura cu hainele de firma.firma.mai mult cum a zis ReveuseKaari

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Aceste "inventii" de ale oamenilor, mi se par extrem de stupide.Ma refer la jargoanele gen:"cocalarule!","pitipoanco!" sau altele.Fiecare are viata lui, si si-o traieste cum vrea, cum poate, cum ii place, cum viseaza! Nu ar trebui sa fim atat de rai cu noi.Acest termen total stupid:"cocalar" se presupune ca este sinonim cu "manelist". Asa, si? Este un gen de muzica, unele sunt mai frumoase, altele mai urate, intr-adevar, daca unii oameni produc acest gen de muzica nu trebuie sa ii hulim.Recunosc,nu imi plac manelele, dar nu sunt impotriva lor, sa ma bat cu pumnul in piept ca nu accept vecini "cocalari" sau altele. Poate si voi ati ascultat manele cand erati mici. Ce are? Nu ii inteleg pe unii, sincer."Pitipoanca"-->mi s-a acrit de tot de acest cuvant.Nu vad importanta. Daca o fetita/fata/femeie se machiaza intr-un anumit fel, se imbraca intr-un anumit fel, nu inseamna ca avem dreptul sa ne legam de aceasta.
In concluzie, addictEd, poarta orice haine vrei, in care te simti comod, nu conteaza daca sunt de firma sau nu, nike adidas etc.Nu lua in seama prostia.Gurile rele bat ca din tobe...
Bafta!

| ReveuseKaari a răspuns:

Nu neapărat. Mai degrabă eşti "cocalar" dacă porţi haine care au pe ele inscripţionate logo-urile acestor firme dar de fapt sunt luate din piaţă cu 10 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Eu imi iau haine in care sa ma simt bine si sa ies sau nu in evidenta prin frumos.Eu de exemplu imi iau haine de firma pentru ca sunt mai bune si imi plac, dar recunosc ca cateodata(scuze cacofonia) apelez si la cele mai putin bune cand gasesc un model dragut, care sa imi placa.

Am o intrebare chiar cum putem spune la hainele care nu sunt de firma?
PS Caut un magazin cu adidasi/pantofi sport care sa nu fie de firma. In caz ca stiti sau gasiti va rog add wdf_pyf9