| Sara2 a întrebat:

Credeti ca drogatii sunt victime sau sunt smecheri?

8 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Eu spun ca sunt victime. Daca ajung sa faca asa ceva, sigur nu o fac de prea mult bine

| Sἶrenἶa a răspuns:

Victime.
"Smecheri" doar se cred, da-si distrug viata.

| Afãrinツ a răspuns:

Sunt victime. Uite care-i faza: eu am un vecin "simpatic", adica okay, normal si cand colo vinde droguri. Am sunat la politie iar ei l-au arestat pe omul ala deoarece drogatii care-i cumparau faceau abuz sexual cu oricare fata sau baiat care venea acolo. nu am mai putut o saptamana sa ies din casa! noroc ca era vacanta de vara, dar la sfarsitul ei oamenii aia pur si simplu mergeau alandala adica erau in coma si tot asa au tinuto de parca ar fi fost beti. pe la miezul noptii am auzit un zbieret si m-am dus la geam, vazandu-i pe jos, tarandu-se ca niste rame si apoi au dat duhul popii. intelegi acum? daca te droghezi, ai face bine sa incerci sa te lasi ca viata ta sa nu fie luata. eu le vreau binele tuturor si de-aia iti spun, ok? nu te suppy pe mine dar chia cred ca sunt victimele mortii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine hmmm, nici victime nici smecheri doar prosti, nu cred ca cineva pe strada ii ia, ii baga intr-un tomberon si le baga droguri in vene si a 2 oara se duc ei de buna vointa, ei se duc de buna vointa, doar odata sa traga pe nas/sa isi bage in vene si numai scapi, acum depinde de pers (referitor la dependenta) pe nas eu cred ca mai sunt baieti de varsta mea care trag doar odata in viata (de curiozitatea ) doar sa te filmeze prietenii cum vb cu stalpul si te certi cu elrolling on the floor a si nu e ca tragi ceva tare, deci e vina lor prietene.

| ionut1134 a răspuns:

Niciuna nici alta "DEPENDENTI" daca neam gandi bine nimeni nu este smecher ne imbracam cu haine de firma (puma nike etc.) aici se potriveste " haina il face pe om" daca ne imbracam sa aratam a smecherii nu inseamna ca suntem

sau daca ne drogam fumam fu*em tot nu suntem smechieri asa ca stai cuminte dele dr*cu de droguri ca nu o sa devi smecher

| sergiu2 a răspuns:

Desigur ca drogatii sunt victime, sunt victimele celor care vand droguri, pe spatele drogatilor dealari castiga milioane de euro pe an iar dragatii ajung sa moara, sasi piarda slujbele, familiile iar uneori si viata

| ƒℓυχ a răspuns:

Victime!

| P3RF3K7 a răspuns:

Mai am eu in clasa la mine niste smecheri dar ei nu stie sa citeasaca... APP SUNT VICTIMELE SANATATII..asa ca.