| alisha19 a întrebat:

Credeti ca Madalina Manole s-a sinucis?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Se presupune ca s-a otravit/intoxicat cu pesticide. Asta este banuiala investigatorilor. Maine se va afla cu exactitate ce s-a intamplat, cu ce s-a sinucis.

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai adanca, complicata, complexa. Cred ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut sa traiasca. In general artistii gandesc diferit fata de oamenii obisnuiti. Are o piesa foarte frumoasa, in care canta ceva de genul: "mi-ar placea sa fiu o floare, asa n-as mai avea amintiri". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze... Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, infranta, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sa speram ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei. Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu i-au ramas, este prea mic ca s-o tina minte. Trist...

3 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Păi da...Au spus medicii că un există dubii, nici semne de omor.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai rabdare pana se finalizeaza ancheta si autopsia! Eu am gasit intr-un ziar ca au gasit-o cu capul spart, intr-o baie de sange!

| Deny_8224 a răspuns:

Da