| Frogie a întrebat:

Credeti ca muzica influenteaza caracterul personal al unui individ? Explicati, daca e cazul.

1 răspuns:
| Jorah a răspuns:

Depinde de muzică.

În general, în perioada pubertății, copiii se grăbesc să descopere "lumea". Dacă ascultă un gen de muzică, rap de pildă, pot să creadă că versurile acelei melodii îl reprezintă. De obicei, în multe melodii rap se vorbește despre droguri, femei, alcool, țigări. De aici și atitudinea aceasta a copilului din ziua de azi.

Așadar, în opinia mea, cred că muzica influențează caracterul personal al unui individ. Bine, acum nu am venit cu argumente solide deoarece e 11:30 și mi-e somn laughing, dar asta e părerea mea, acum.