| Dianné a întrebat:

Credeti ca puteti intalni pe cineva in viata, "perfect doar pentru voi"? Adica, sa fie perfect din punctul vostru de vedere, perfectiunea "proprie" sa zicem, originala. :p
Cred ca multi vor spune ca nu, dar v-ati dori o persoana perfecta langa voi? Argumentati.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Perfectiunea nu exista!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu exista persoana perfecta Nici noi nu suntem perfecti dar fiecare sac are peticul lui

| LarisaOana a răspuns:

Da, poate cel pe cvare il voi iubi in viitor. Iubindul, nu cred ca voi avea cum sa-i observ defectele si voi considera ca e perfect.

| anya_1621 a răspuns:

O persoana are si calitati si defecte eu nu cred ca exista persoane perfecte. cand iubesti o persoana ti se pare ca este perfect dar asta cand iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricât mi-aş dori, perfecţiunea nu prea există nici pentru mine nici pentru alţii. Întâlneşti pe cineva care pare a fi "perfect doar pentru tine" şi la prima prostie făcută îţi schimbi părerea radical, pentru că mulţi încearcă să fie ceea ce nu sunt.Am păţit`o şi eu odată şi de atunci nu prea îmi mai pasă mie mult să cunosc persoane şi să mă apropii de ele.
Să zicem că generalizez, dar e simpla mea părere.
Cred că oricine ar vrea să fie fericit lângă cineva perfect din propriul punct de vedere.Şi eu vreau, dar nu mă strofoc, când se întâmplă, se întâmplă, nu alerg după nimic.
Baftă`!