| BUBULINA a întrebat:

Credeti ca si in Romania urmeaza un cutremur?

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Da, si eu cred ca urmeaza un cutremur puternic cu toate ca domnul Marmureanu ne asigura ca nu, fiindca energia adunata in adancul Muntilor Vrancei s-a disipat prin cutremure mici. Dar nu trebuie sa uitam ca nimeni in lume n-a prevazut vreodata vreun cutremur.Numai bine.

cami
| cami a răspuns:

Asa spun profesorii de geografie, un cutremur (puternic) vine dupa 30-35-40 ani, si cum ultimul a fost in '77, ne asteptam in 2007, 2012, 2017.

| OanaG a răspuns:

Posibil happy

| HBK a răspuns:

De urmat, o sa urmeze in viitorul apropiat.Pacat ca nimeni nu stie nimeni sigur nimic.

| maiabia1995 a răspuns:

Astazi, 4. 03. 2010, la ora 9 seara, se implinesc 33 de ani de la cutremurul devastator de la Bucuresti.
Nu stiu daca vor si si aici cutremure, dar a fost anul trecut pe mare un cutremur care s-a resimtit si in zonele de pe litoral (asa s-a spus...).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu siguranta. Poate fi peste 5 minute sau cativa ani. Din date statistice, se cam apropie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa zic si eu ca se apropie ca simt ceva grav cu foarte multi morti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate poate din cauza asta se spune ca sfarsitul lumi va fi in 2012 poate va fi cutremurul ala mare si ...cne stie doamne fereste...