| Gabriel2606 a întrebat:

Credeți ca va scapa de sub control inteligenta artificiala si se va ajunge sa fim dominați de ea?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,inteligenta artificiala că și un PC funcționează doar prin programare, laptopul meu nu poate prelua controlul, dar cum omul e rău va face mai mult rău

| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta va fi folosita si in scopuri ilegale, invenitabil.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca se va ajunge acolo, mai e cale lunga, lunga de tot man, cel putin la noi in Romanica. Multi dintre noi inca au wc in fundul curtii si tu zici de sf uri. Se fura naiba componentele de AI de la granita si dupa le vand astia pe paturica la talcioc.

| mODIN a răspuns:

Nu, inteligenta artificiala nu are emotii si interese. Pentru ce ar domina ea pe cineva?

| NataLee a răspuns:

Nu. Poate maxim or sa ia niște joburi. Dar o sa fie foarte axată pe un domeniu aceasta inteligență.