| florentinaaa a întrebat:

Credeti in destin? si de ce?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Destinul e pentru cei care nu stiu sa-si planifice viata in prezent. Viitorul ni-l facem in functie de gandurile noastre.

| miradoniz a răspuns:

Voi vorbiți despre destin și va referiți la fatalitate?hee hee dacă a îți îndeplini destinul înseamnă sa te autodepășești, sa depășești acele condiții date de fatalitatea inerenta condiției umane(ești totuși "obligat"sa aparții unui anumit timp, spațiu, etc), atunci da, absolut, cred în destin.Acel destin despre care G.Liiceanu spunea ca este "soluție a libertății"(în sensul de aplicație, punere în practica) și "încercare de a înfrânge democrația morții"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, doar nu ma punea educatoarea de fiecare data sa dansez cu cel mai dorit baiat love struck rolling on the floor.
Sau e norocul meu chior!

| liliacALB a răspuns:

Destin=trecut, inseamna ce predispozitii ai pentru viata asta. Dar viitorul e in permanenta schimbare, datorita deciziilor din prezent. Da, exista un destin, o predispozitie spre anumite realizari, circumstante, drumuri de urmat, dar acesta este modelat in permanenta de atitudinea adoptata in fiecare clipa. Esti propriul tau stapan!