| monika_9877 a întrebat:

Credeti in virusul care este acum in tara noastra? se mai spune gripa porcina

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

AH1N1...cum adica daca cred in el?thinking Exista... e prezent aici...printre noihee hee. Sunt sigura ca e un virus creat in laborator caruia niste inconstienti i-au dat drumul. Din cauza asta, la scoala trebuie sa purtam masti pe gura, pentru evitarea luichatterbox, si asta nu imi convine.big grin

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu.Cred ca e o gripa ca oricare alta, cum se intampla de fiecare data la trecerea dintre anotimpuri.Si parerea mea ca e vorba despre o isterie indusa, e sustinuta de multimea de cazuri raportate in fiecare zi.Caci nu este de crezut ca toti acei gripati au beneficiat de analize pentru identificarea tipului de virus.

| monyk a răspuns:

Buna, da din pacate cred...este bine sa incercam sa ne ferim cat de mult posibil ca din cate stiu e mortal si se contacteaza foarte usor de la un om bolnav, si daca te imbolnavesti cu aceasta gripa nu cred ca mai ai sanse de traitsad...

| juniper a răspuns:

Da, am auzit ca a fost un caz si la Miercurea Ciuc si au inchis o clasa.

| night_crawler a răspuns:

Cred...la mine in oras sunt deja 8 cazuri....deci feriti-va fratilor laughing

| KeepCalm a răspuns:

Sigur e printre noi :-ss, app d filmul ala se numeste "j'etais toi-the secret"

| stetoscop a răspuns:

Eu cred in el, dar cred ca el crede mai mult in noi laughing