| Alex a întrebat:

Credeti sau nu in paranormal? Daca da, de ce? Daca nu, de ce? Argumentati, va rog.

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Buna.

Da, cred in paranormal. Mi s-au intamplat prea multe lucruri fara logica ca sa nu mai cred.

Odata, mi-am facut ciocolata calda si cand am vrut sa o i-au in mana a cazut.

Sper ca te-am lamurit.

Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Daca prin paranormal, intelegem lucrurile care nu sunt, deocamdata, explicate stiintific, dovedite experimental si cu rezultate constante in conditii de testare controlate, ei, DA, cred in existenta lor!

Aceste fenomene exista, cel mai adesea, in forme mai putin spectaculoase( toti am avut un vis premonitoriu, o impresie de deja-vu, o senzatie de pericol iminent care s-a dovedit a fi corecta!) Nu ma refer aici la escrocheriile si minciunile care prolifereaza in acest domeniu ci la acelea care se manifesta intr'adevar, dar pe care stiinta, in acest moment, nu le poate explica.

Cred insa ca nu a venit vremea explicatiilor! Daca, inainte vreme, fenomenul magnetismului era privit ca un soi de magie, acum, acesta forta neanteleasa, este folosita si explicata!