| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cu ce mijloc de transport te duci la scoala sau la facultate sau la munca? Sau te duci pe jos sau te duci cu masina personala sau cu ce te duci la scoala sau la facultate sau la munca?

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prefer să merg pe jos, fac 15 minute.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu masina personala.

| Drimmero a răspuns:

Cu masina, cu 'pe josul', depinde de stare si de cheful de atunci.

| T0T a răspuns:

Mă duc cu autobuzul, aka limuzina galbenă.

| Doub a răspuns:

Cu "prindfiecaresemaforroşuşimămişsccaunmelccumaţeţelescoase"

| Mayhem666 a răspuns:

Ma duc la facultate pe jos, pentru ca de la camin pana la facultate sunt mai putin de 10 minute de mers pe jos, 10 deja am spus prea mult, mai bine spus 5, dar tot prea mult am spus, dar hai sa spunem 5, cu toate ca fac cam 3 munute pana acolo.

| Florentina9210 a răspuns:

Cu soferul personal.

| OoBunnyoO a răspuns:

Inainte ma duceam cu metroul. Acum pe jos, pentru ca si facultatea si locul de munca sunt la cinci minute departare de mine.

| justanotheruser99 a răspuns:

Pe jos, câteodată cu autobusul. Eu sunt mai eco-friendly. big grin

| MaliciousDeath a răspuns:

Depinde unde am ore, de obicei cu metroul. Uneori cu tramvaiul sau autobuzul. Daca mai am vreo fereastra, mai merg si pe jos.Sau cand ma intorc si e dragut afara, tot pe jos.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pe jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeam cu autobuzul si era genial, de afara vedeai numai funduri turtite lipite de geam. Ma intorceam cu taxiul in majoritatea zilelor sau mergeam pe jos pentru ca nu mai aveam rabdare sa suport pe nimeni.

| JetBlueJet a răspuns:

Cu pejoul.

| August99 a răspuns:

Cu masina surorii unui coleg.

| Juviia a răspuns:

Cu mașina, aka "prăjiturică"

| mnbvf a răspuns:

Pe jos.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Pe jos.

| Odysea a răspuns:

Prefer sa merg pe jos, dar liceul fiind mai departe, merg mai des cu masina.

| MaryLaury a răspuns:

La facultate cu troleu sau autobuzul, e oras mare si trebuie sa ma duc pejos vreo 40 minute.