| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum as putea deveni scriitor sau compozitor de muzica? Ma gandesc ca visul nu e ca realitatea, degeaba vreau eu sa devin scriitor cand dupa doua minute ma vad stand in pat nefacand nimic.As vrea sa imi spuneti daca se poate treptele pe care trebuie sa urc,nu ma intereseaz cat de greu imi va fi,vreau doar sa imi ating visul, deci greutatile le voi suporta oricum ar fi ele.De multe ori mi-am propus sa imi imbogatesc vocabularul romanesc,sa invat mai mult si gandurile erau usoare dar cand am trecut la fapte,incepeam sa vad altfel lucrurile,as vrea sa imi dati cateva exemple de scriitori,sa citesc despre viata lor si sa imi spuneti ce trebuie sa fac sa imi gasesc o meserie in care scopul meu sa fie sa scriu,sa compun, se poate?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nimeni nu îţi poate spune care sunt treptele pe care trebuie să le urci. Drumul fiecăruia este diferit.Chiar dacă drumul unora are aceeaşi destinaţie, fiecare ajunge în mod diferit acolo.Aşa că tu eşti cel mai în măsură să îţi croieşti un drum.

| dolceromania a răspuns:

Esti scriitor!