| Marynna a întrebat:

Cum as putea sa scap de frica de injectii(sau analize)? Eu nu mi-am mai facut analizele de cativa ani din cauza acestei fobii...

P. S:Eu am diabet, si fac insulina injectabil de 4 ori pe zi si glicemii de cel putin 5 ori pe zi

3 răspunsuri:
| Gigiku a răspuns:

Stai mai mult pe TPU si iti trece tongue

| tz_6238 a răspuns:

Incearca la un psiholog. xD

| mimi1770 a răspuns:

Tuseste usor in timpul injectiei(analizei), chiar daca sunt facute in vene sau in muschi. Explicatia? Creierul preia noul semnal al tusei si uita de durerile provocate de injectie(vaccinuri)