| aNnsavanan a întrebat:

Cum de soția lui magic Johnson nu are nicio boala daca ei au făcut neprotejat de multe ori înainte de tratamentul lui? Și mai ales, atât de mult a evoluat medicina încât nici copiii lui nu au nimic? Adică a făcut și copii după

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai din ce am citit omul e doar purtator de HIV si urmeaza tratamente serioase antivirale, caz in care sansele de transmitere sunt foarte mici... si din ce stiu eu copii iau hiv doar de la mama in timpul sarcinii nu prea conteaza daca tatal e infectat sau nu

| Hammurabi a răspuns:

Virusul HIV nu se transmite obligatoriu în cazul unui contact.
Persoanele cu imunitate foarte puternică, au toate șansele să nu poată fi infectate.