| gloria a întrebat:

Cum e cu oglinda sparta si cu ghinion 7 ani? Nu prea cred in superstitii insa aseara prietenul meu a spart oglinda mea si m-a cuprins o teama inexplicabilastraight facea simtit cineva ca treaba cu ghinionul e pe bune si nu este doar o superstitie prosteasca?sadmersi

Răspuns Câştigător
| bughy89 a răspuns:

Eu zic sa nu le dai importanta. Lasa gandurile alea deoparte si gandeste-te la altceva de fiecare data cand iti amintesti. Cu timpul o sa uiti ca ai avut oglinda aia. Cat despre ghinion stai linistita. Daca e sa se intample anumite lucruri se intampla si daca nu spargi oglinda.

3 răspunsuri:
| .♥.íииα .♥. a răspuns:

Eu chiar cred in chestii din astea happy asa cum cred ca daca vezi o stea cazatoare iti pui o darinta si se indeplineste happy mi s-a intamplat mi-am pus o dorinta si a 2a zi sa implinit... eu cred problema altuia care nu crede

Exista totusi metode de a evita consecintele catastrofale ale spargerii unei oglinzi? Desigur. Trebuie sa culegi cu grija toate cioburile si sa le arunci intr-un rau. Doar asa ghinionul va fi spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am spart o oglinda, dar nu cred ca este adevarat ca voi avea ghinioane, a trecut deja un an si, mai mult mi-a mers bine decat rau. Cred ca poti avea ghinioane numai daca crezi in aceasta superstitie, numai daca traiesti cu frica ca vai 7 ani o sa fiu ghinionist/a.Eu nu cred deci nu am ghinioane.

| interceptor a răspuns:

Superstitii