| maduu_1458 a întrebat:

Cum e la liceul Mihai Eminescu din Bacau (cine stie) plis. fudaaaa:X

Răspuns Câştigător
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Este foarte frumos si aranjat :) ai incredere funda?
Colegiul "Mihai Eminescu" din Bacau implementeaza parteneriatul pentru invatare Grundtvig "Approaches to Teaching Languages to Adults", proiect finanttat de catre Comisia Europeana, prin intermediul Agentiei Nationale pentru Programe Comunitare in Domeniul Educatiei si Formarii Profesionale (ANPCDEFP), in cadrul Programului Grundtvig, care este implementat in perioada i1 august 2010 – 31 iulie 2012. Institutia coordonatoare este Language Networks for Excellence, Education Partnerships University of Wolverhampton, UK. Colegiul "Mihai Eminescu" are rol de partener, alaturi de Centro Territoriale Permanente, Istituto Comprensivo Vittorio Veneto, Italia si de Volkshochschule im Landkreis, Cham, Germania. Grantul total alocat Colegiului "Mihai Eminescu" din Bacau de catre Comisia Europeana prin intermediul ANPCDEFP este de 15000 de euro. Din acest grant vor fi efectuate 12 mobilitati, 4 de catre cadrele didactice (staff) si 8 de catre elevii de la nivel postliceal (learners) si vor fi realizate activitati de imbunatatire a calitatii in predarea limbilor straine la adulti. Dupa cum ne-a informat profesoara Ana-Maria Andrioaie, director adjunct al Colegiului "Mihai Eminescu" si responsabil de proiect, scopul acestui parteneriat pentru invatare Grundtvig este intelegerea abordarilor creative in predarea limbilor straine la adulti. Una din modalitatile prin care se poate atinge acest deziderat este integrarea elementelor de cultura in orele de limbi straine. Rezultatul final al parteneriatului va fi un ghid pentru predarea si invatarea limbilor straine la adulti. Grupul tinta al proiectului, la nivelul Colegiului "Mihai Eminescu", este constituit din elevii din anul al II-lea, calificarea asistent medical generalist, nivel postliceal, care studiaza 60 ore de limba engleza/modul.

http://www.google.ro/......tp?/search