| djacido a întrebat:

Cum e mai bine: Acum sau inainte de revolutie?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Eu am prins perioada de dinainte de Revolutie, cand mancarea era rationalizata si stateam la cozi interminabile pentru 1 kg. de carne sau 3 portocale. La un moment dat, rafturile din magazine erau goale, nu gaseai mai nimic, fiindca Ceausescu s-a apucat sa plateasca datoria externa a tarii. Se lua curentul zilnic cateva ore, nu aveam apa calda. Singurul lucru bun care a fost, era acela ca dadea la toti o slujba si casa.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Numai cine a trait privatiunile si umilintele de atunci poate raspunde la intrebarea asta.Copiii de astazi nici nu-si pot imagina ca pentru un litru de lapte bunicii lor stateau la coada de pe la ora 4 dimineata. Daca le spui li se pare gluma sau poveste.

| User a răspuns:

Pai eu cunosc doar perioada de dupa. da' dupa ce am auzit am tras concluzia ca e mai bine acum.

| Hombre a răspuns:

Daca sistemul se derula in continuare acum nu mai schimbam pareri si idei liberi.

| HBK a răspuns:

Pentru generatia de dupa revolutie vor spune ca acum este mai bine, iar cei de atunci vor spune ca era mai bine atunci.Fiecare cu conceptia lui despre viata.

| MissAvocado a răspuns:

Acum