| darkstar a întrebat:

Cum fac print screen? Adica ce butoane sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Spintecatorul a răspuns:

Butonul PrintScreen, este pe tastatura, deasupra de tastele de directie, pe langa Delete. Apoti intri in paint si dai pe patratelul acela din lista de unelte al doilea, click dreapta si Paste.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

La mine scrie Print Screen Sys Rqbig grin. Dai click acolo, apoi intri in Paint si dai Paste, dupa care salvezi imaginea.

| DeeDee a răspuns:

Pe tastatura ai undeva in dreapta sus un buton pe care scrie "prt sc". Daca insa vrei sa faci print screen de pe un site care nu permite cu butonul de la tastatura, iti recomand un programel numit Snag It care poate face poze si poate si filma ce se petrece pe ecran.

| NimeniAlta a răspuns:

Pai...cauti pe tastatura "tasta" Insert sau Print screen. Apesi pe buton, deschizi Paint si dai Ctrl+V. Apoi salvezi si gatahappy

| SweetPrinces a răspuns:

Ctrl shift c

| darkstar explică:

Merci la toti! nu pot da decat o fundita...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu`mi merge butonul Print scrn ...cum pot face altfel print`?straight face